Dillon Danis Sorunsalı

Olaylı McGregor ve Nurmagomedov maçı ve maç sonrası yaşanan arbede’nin etkileri hala hafızalarımızda sıcakken herkes maçtan sonra gizliden gizliye maçın ganimetinden üzerine en büyük payı almayı başaran Dillon Danis’i gözardı ediyor.  McGregor bu yenilgi ile kariyerine en ciddi darbelerden birini almıştı. Khabib ise maç sonrası kendisine karşı yapılan provakasyonlara karşı sessiz kalamayıp McGregor’un Jiu-Jitsu koçu Dillon Danis’e saldırmış bunun sonucunda hem kemerden olmuş hemde maç sonu alacağı ücretin yarısını alarak çıkardığı mükemmel performansa gölge düşürmüştü. Maça gölge düşüren bu kavga sonrası bütün gözler Dillon Danis'e çevrilmişti.

Daha önce 5 kez Dünya Jiu-Jitsu Şampiyonu olmuş efsanevi Marcelo Garcia’nın öğrencilerinden biri olan Danis 2014’te kahverengi kuşak iken prestijli Jiu-Jitsu turnuvalarında gösterdiği kayda değer performanslar sonucu McGregor’un ekibine dahil olmuştu. Bugün MMA’in en çok kazanan yıldızlarından olan McGregor’un sahip olduğu itibar ve güçten nasibini kısa sürede alan Danis hiç MMA tecrübesi olmamasına rağmen yıldız isim sayesinde Bellator ile sözleşme imzalamıştı. Süperstar’ın çevresindeki Spor ve Sanat camiasındaki ünlü simalarla davetlerde , konserlerde ve spor etkinliklerinde boy göstererek şöhretini kısa sürede arttıran Danis kendisini organizasyon ayırt etmeksizin MMA’deki en iyi Grappler olarak lans ediyor.McGregor onu yanından ayırmıyor , şahsına methiyeler diziyor.

Danis  Jiu-Jitsu’ya ciddi bir emek ve özveri vermiş olsada , Jiu-Jitsu’nun gelişimine yön vermiş , Danis’e nazaran çok daha ciddi ve büyük turnuvalarda şampiyonluklar elde edip onun şu an elde ettiği gelir ve tanınırlığa kavuşamayan Atletleri gözümüzün önüne getirdiğimizde kariyer ve yükselişi konusunda şansının yaver gittiği gibi bir gerçekle karşı karşıyayız.Geçtiğimiz yıl Submission Underground 4 turnuvasında MMA’in veteran ve en yetenekli isimlerinden Jake Shields , Dillon Danis’i yendiği Submission Underground 4 maçı sonrası puanlama sistemi ile ilgili şikayet eden Danis ile için yenilgisi ile ilgili çocuk gibi söyleniyor benzetmesi yapıp Danis'in şişirme olduğunu ima etmişti.