Donald "Cowboy" Cerrone’nin Yürek Burkan Hikayesi!

Donald “Cowboy” Cerrone hakkında yaygın olarak bilinmeyen fakat efsanesinin yapı taşı olarak bilinmesi gereken dokunaklı bir hikayesi var. 2011 yılının Ocak ayında dedesi Dr.Donald Cerrone bir şeylerin yanlış gittiğini fark ettiğinde kanser hastalığı ile mücadele ediyordu. O her zaman neşeli görünen görkemli torununa yakında UFC'ye gitmesini söylüyordu. Cerrone dedesinin içgüdüsel olarak söylediği her şeyi anlıyordu. Zaman kısalıyordu.

Bu konuşmanın ortasında Cowboy'un telefonu çaldı. Arayan UFC yetkilileriydi. Umulmadık bir şekilde Cowboy'a sözleşme imzalama teklifi sunmuşlardı. Bu sırada Dr.Cerrone aniden ağırlaştı. Bu Cowboy'un yaşadığı en kötü kabustu. Bir taraftan hayallerini gerçekleştirmek istiyordu. Ancak eninde sonunda karar vermesi gerekiyordu. Dr.Cerrone ona bu teklifi kabul etmesi için yalvardı.   

Yaklaşık bir ay sonra Dr.Cerrone hastanede yatarken torunu Donald “Cowboy” Cerrone Las Vegas’ta Mandalay Bay'de yapılacak olan UFC dövüşü için ısınıyordu. Cowboy habersizdi. Büyükannesi Jerry Had Cowboy'a belli etmeden onun en iyi arkadaşı olan Leonard Garcia’yı aradı ve ondan dövüş sırasında telefonunu açık tutmasını istedi. Bu sayede Dr.Cerrone dövüşü izleyemese de sesini duyabilecekti.

Son hazırlıklardan sonra Cowboy, Paul Kelly ile dövüşmek için kafese doğru yürürken bir şeylerin doğru olmadığından şüphelendi. Kimse ona bir şey açıklamıyordu. Kafesteki gibi sadece anı hissetti. Ve bir şekilde kalp kırıklığının ortasında çok sevdiği büyükbabasının içler acısı durumunu aklından çıkarması gerekti, yalnızca rakibine odaklanmalıydı. Güzel iş çıkaracağına söz vermişti.

                                                                                  

Tabii ki sözünde durdu. Cowboy dövüşü ikinci rauntta rakibini pes ettirerek kazandı. Dedesi Dr.Cerrone bunu duyduğuna çok sevindi ve torununu kutladı. Ardından maalesef hayata gözlerini yumdu. Durum ne olursa olsun Cerrone her zaman olayla baş etmenin bir yolunu bulmuştur.

Canından çok sevdiği dedesini kaybetse de, büyük üzüntü duysa da kendisini toparladı. Geçen cumartesi UFC Denver organizasyonunda yirmi birinci zaferini kazandı.