Floyd Mayweather RIZIN'i Yalanladı!

Japonya merkezli dövüş organizasyonu RIZIN'in geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısı oldukça ses getirmişti. Açıklamaya göre Floyd Mayweather ve genç kickboksçu Tenshin Nasukawa kuralları daha sonra açıklanacak bir maçta karşı karşıya gelecekti.

Floyd Mayweather Amerika'ya döndükten sonra Instagram'dan yaptığı açıklamada olaylara açıklık getirdi.

Uzun ve hayal kırıklığı yaratan bir Tokyo seyahati sonrası yeniden Amerika topraklarındayım. Şimdi siz takipçilerime ve medyaya 31 Aralık'ta yapılacak etkinlikle ilgili bazı şeyleri açıklığa kavuşturma şansım var. 

Öncelikle, net olarak söylüyorum ki, ben, Floyd Mayweather, Tenshin Nasukawa ile bir karşılaşma yapmak için bir anlaşma yapmadım. İşin gerçeği, saygısızlık yapmıyorum, onun adını Tokyo'ya yaptığım seyahat öncesi duymamıştım.

Şöyle ki, 3 raundluk 9 dakika bir gösteride Rizin'in seçeceği bir rakip ile karşılaşmam istendi. Brent Johnson'dan ilk öğrendiğim gösterinin yüksek ücret karşılığında küçük bir zengin izleyiciye yapılacağıydı.

"Özel karşılaşma" olarak sunulan bu etkinlik tamamen eğlence amaçlıydı ve herhangi bir dövüş kartı olarak ve dünya çapında yayınlanacak bir olay değildi.

Basın toplantısına vardığımızda, ben ve ekibim toplantının aldığı yön ile beraber tamamen şaşkınlığa uğradık. Buna hemen bir son vermemiz gerekiyor. Hayranlarımdan bu basın toplantısında verilen yanlış bilgiler nedeniyle özür diliyorum. Yapılan anlaşmalardan habersizim ve onayım dışındadır, bunu temin ederim.

Dünyanın çeşitli bölgelerinden uçup basın toplantısına katılanlar için toplantıda söylenenlere karşı çıkmakta tereddüt ettim ve bunun için çok üzgünüm.

Ben etkinliklere katılma karşılığı, seminer verme karşılığı ve küçük gösteriler karşılığı eşi benzeri olmayan miktarlarda para kazanan emekli bir boksörüm