Gegard Mousasi Kemerini Rafael Lovato Jr. Karşısında Koruyacak!

Bellator 214 iyice heyecan verici hale gelmeye başladı!
 
Bellator MMA, eski UFC dövüşçüsü ve Bellator orta siklet şampiyonu Gegard Mousasi'nin kemerini Rafael Lovato Jr.'a karşı Bellator 214'de savunacağını açıkladı. Organizasyon Los Angeles Forum'da gerçekleştirilecek ve gecenin ana mücadelesi daha önce Bellator ağır siklet turnuvasının finali olan Fedor Emelianenko ve Ryan Bader dövüşü olarak açıklanmıştı. Ana kartta ayrıca Aaron Pico ile Henry Corrales dövüşü de yer almakta.
 
Mousasi orta siklet kemerini Bellator 200'de Rafael Carvalho'yu ilk rauntta nakavt ederek elde etmişti. Sonrasında ilk kemer savunma dövüşünde bir alt sikletin şampiyonu Rory MacDonald'ın meydan okumasını kabul etmiş ve ikinci rauntta inanılmaz dominant bir performans ile dövüşü teknik nakavt ile kazanmıştı. 33 yaşındaki veteran, beşi UFC'de olmak üzere son sekiz dövüşünden galibiyetle ayrıldı.

Öte yandan yeni rakibi Lovato ise 9-0'lık bir dövüş geçmişine sahip ve Brazilian Jiu-Jitsu'da siyah kuşak sahibi bir dövüşçü. Legacy Fighting Championship'de orta siklet kemerinin sahibi olduktan sonra Bellator ile imzalayan 35 yaşındaki dövüşçü, bu organizasyonda da başarıya ulaşmış ve yaptığı beş dövüşün tamamını kazanıp kemer maçına çıkmaya hak kazanmıştır.