Gökhan Saki ve Volkan Oezdemir'in de Yer Aldığı UFC Londra Kartının Ana Müsabakaları Açıklandı!

Daha önce sizleri temsilcilerimiz Gökhan Saki ile henüz röportaj yaptığımız Volkan Oezdemir'in UFC Londra kartında dövüşecekleri konusunda bilgilendirmiştik. Bildiğiniz üzere Gökhan Saki Saparbek Safarov ile karşılaşacakken Volkan Oezdemir ise sikletin çıkıştaki ismi Dominick Reyes ile kozlarını paylaşacak. UFC Londra'da düzenleyeceği gecenin ana müsabakalarını açıkladı.

Gecenin ana müsabakası Darren Till ile Jorge Masvidal arasında gerçekleşecek. İngiltere'nin çocuğu Darren Till son dövüşünde şampiyon Woodley'den çok ağır bir yenilgi almıştı. Adeta yumruk bile atmayı başaramamış ve 2. raunt sonunda pes ederek kemer kazanma şansını bir başka bahara ertelemişti. Till, veteran Jorge'ye karşı yeniden çıkış peşinde olacak. Jorge Masvidal ise Maia'ya yenilerek kemer müsabakasının kıyısından dönmüştü. Son dövüşünde de Stephan Thompson'a yenilen Masvidal'de Till'i mağlup ederek kemer yolunu kısaltmanın peşinde. Masvidal'in Nick Diaz ile dövüşeceği açıklanmış, ancak Stockton'un asi çocuğu dövüşün gerçekleşmeyeceğini belirterek kafaları karıştırmıştı. 

Gecenin yan ana müsabakasında ise yine İngiliz Leon Edwards, Conor McGregor'un antreman partneri İzlandalı veteran Gunnar Nelson ile kozlarını paylaşacak. Leon UFC'deki son 6 maçından galibiyetle ayrıldı. Özellikle son dövüşünde Donald 'Kovboy' Cerrone'yi 5 rauntluk dövüş sonunda puanla yenmeyi başardı. Nelson ise son mücadelesinde bir diğer 'Kovboy' Brezilyalı Alex Oliveira'yı inanılmaz kanlı bir dövüş sonunda 2. rauntta pes ettirerek mağlup etmeyi başarmıştı. İki dövüşçü için de çok kritik bir müsabaka olacağı kesin. Çünkü hafif orta siklet olarak adlandırabileceğimiz welter siklette kazan adeta kaynıyor diyebiliriz. Bir yandan Colby Covington kemer için beklemekte ve Tyron Woodley-Kamaru Usman dövüşü açıklandı diyebiliriz. Stephan Thompson, Anthony Pettis ile dövüşecek gibi gözüküyor, ikili sözlü olarak anlaşmış durumda. Santiago Ponzinibbio'da kemer yolunda haber bekleyenler arasında. Bu karmaşıklıkta alınacak galibiyetler bir anda kemer için fırsat sağlayabilir. O yüzden UFC Londra Türk seyircisi için çok büyük önem arz etmesinin yanında, welter siklet dövüşçüleri için de çok büyük önem arz ediyor.