İnanılmaz ama gerçek : Sadece 6 Aylık Antreman ile ADCC Trials'da 3. Oldu.

ADCC ( Abu Dhabi Combat Club )  Submission Wrestling Dünya Şampiyonası her yıl Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’de  Güreş , Judo , Brazilian Jiu-jitsu , Sambo , Shooto , Catch Wrestling gibi disiplenlerde en üst düzeyde mücadele edebilen başarılı Atletlerin arasında  gerçekleşen alanında Dünya’nın en prestijli bir turnuvasıdır.

ADCC’e katılım için ADCC Trials adı altında Dünya’nın farklı yerlerinde seçmeler yapılır.Bu seçmelerde başarılı olmak ciddi bir emek , çalışma ve yetenek gerektirir.Nick Rodriguez için insanların yıllarını alan bu süreç , sadece altı aylık kısa ama ciddi bir çalışma ile gerçekleşti.

99 üzeri kiloda ADCC East Coast Trials’ta Bronz madalya alan Rodriguez , başarılı birçok Jiu-jitsu atleti gibi Spora Güreş ile başlamış.New Jersey Clayton Lisesi’nin Atletlerinden olan Rodriguez kilosunda 111-17  gibi başarılı bir grafik yakalayıp , lise sonrası Ferrum College’de sadece ilk yılında güreşe devam edip 34-4 gibi yine çok iyi bir grafikle ülkede sıralamalarda 12.sıraya kadar yükselmişti.

Okulun ilerleyen yıllarında Güreş’i bırakıp Wilhelmina Models ajansına bağlı olarak Fitness Modelliğine başlayan Rodriguez bu işten para kazanmaya başlayınca okulu dolasıyla Güreşide geride bırakıyor.Jiu-jitsu’ya formunu korumak , mankenlik  için gerekli olan fitliği korumak için başlayan bu iş sonrasındada minderde mücade etmeyi ne kadar özlediğini anlamasıyla bir tutkuya dönüşüyor.

ADCC-Trials’a hazırlanırken geçirdiği 6 aylık periyod ciddi bir antreman düzeni ile geçiyor. Bölgesinde yer alan alanında en iyi akademilerden olan Renzo Gracie Manhattan, Ricardo Almeida BJJ, South Jersey BJJ, Grindhouse MMA, Precision Jiu-Jitsu - Spring Mount,  Princeton Üniversitesi (Güreş için ) antreman yapmak için  yolunu tutuyor.Günde ortalama 5 saat direksiyon başında 2,5 saatlik ev-spor salonunda adeta mekik dokuyor.

South Jersey BJJ koçu Jay Regalbuto Rodriguez ile ilgili ; “ Jiu-jitsu’ya yeni başlamış çok sayıda yetenekli insanla karşılaşmıştım ve bunlar kendilerini ileri seviyedeki öğrencilerle mücadele edebilmişlerdi.Rodriguez’de durum farklıydı.Rakip her kim olursa olsun guard’ı geçip armbar’a gidebiliyordu.

1 aylık bir antreman sonrası Rodriguez Regalbuto’nun desteği ile yerel Jiu-jitsu turnuvularına katılmaya başlamış.Mavi kuşaktan Siyah kuşağa 5’ini submission ile kazandığı 7-0 lık bir seri yakalamış. Regalbuto bu başarılar sonrası yaklaşan ADCC Denemelerinde bu genç yeteneğin mücadele etmesi gerektiği kanaatine varmış. Gordon Ryan ve Tom DeBlass gibi alanında en iyi atletler ile ona idmanlar ayarlamış.

Regalbuto devam ediyor ; Tam bir Çılgın. Kazanmak istiyor , antremanları egosuz antreman yapıyor ve yaşayan en iyi olmak istiyor.Renzo Gracie gibi bir ailenin parçası olduğumuz için ve Gordon Ryan , James Booth ve Tom DeBlass gibi inanılmaz atletlere sahip olduğumuz için çok şanslıyız.Bütün bunlar 22 yaşındaki fenomeni bu yolda kusursuzluğa ulaştırdı.

Rodriguez ADCC Şampiyonasına bu sefer gidemiyor fakat Trials sonrası Mavi kuşağını alması 3-1’lik galibiyet serisi gelecekte sahip olduğu potansiyel gelecekte elde edeceği başarıların şimdiden teminatı.

Rodriguez kendi geleceği ile ilgili ; Mümkün olduğunca çok mücadele etmek istiyorum.Kuşak ayırt etmeksizin her türlü mücadeleye hazırım.Eddie Bravo Invitational , Polaris , Kasai ve ADCC hepsinde şampiyonluk hedeflerim var.Bana 6 ay verdiniz üçüncülük aldım. Bana bir yıl verin bu sporun çehresini değiştireyim.