Kelvin Gastelum vs. Israel Adesanya Kemer Dövüşü Açıklandı

Robert Whittaker UFC 234'de Kelvin Gastelum ile kemer müsabakasına çıkması beklenirken son anda geçirdiği rahatsızlık sebebiyle dövüşten çekilmişti ve kendi seyircisi önünde kemerini savunma şansını yitirmişti. Dana White öncesinde o gecenin ikinci ana müsabakası olan Israel Adesanya vs Anderson Silva maçının galibine kemer şansı vereceğini açıklamıştı.

Kelvin Gastelum Henry Cejudo'dan aldığı ödünç kemerle "ben yeni şampiyonum" diyerek insanların arasına karışıp röportajlar verirken, Anderson Silva'yı mağlup eden Adesanya Kelvin'e "dostum çok aptal görünüyorsun çıkar şu kemeri" diyerek nazire yapmıştı.

Dana White, Whittaker ancak kısa sürede iyileşirse Kelvin ile dövüşeceklerini açıklamıştı.Anlaşılan Robert'ın tedavisi görünenden uzun sürecek. Çünkü Dana White ESPN.com'a az önce UFC 236'da Kelvin Gastelum ile Israel Adesanya arasında geçici orta siklet kemer müsabakasının gerçekleşeceğini açıkladı. Bu dövüş gecenin ana müsabakası mı sorusunun cevabı henüz belli değil.

UFC 236 13 Nisan gecesi gerçekleşecek. Kelvin son iki dövüşünde Ronald Souza ile Michael Bisping'i mağlup ederken, sikletin yeni heyecan verici isimlerinden Adesanya ise UFC'de geçirdiği bir senede son üçü veteran isimler Brad Tavares, Derek Brunson ve efsane Anderson Silva olmak üzere beş rakibini de etkileyici biçimde mağlup etmeyi başardı. UFC 236 kartının diğer dövüşleri önümüzdeki günlerde açıklanacak gibi gözüküyor. Henüz Robert cephesinden bir açıklama gelmedi.