Khabib Nurmagomedov vs Georges St-Pierre - Rüya Maç Gerçek mi Oluyor?

Hepinizin takip ettiği üzere Khabib Nurmagomedov, Mohamed Salah ve Mesut Ozil ile birlikte dünya çapında en popüler aktif müslüman sporcuları arasındaki yerini almış gibi gözüküyor. Conor McGregor dövüşü öncesi ve sonrası yaşanan olaylar ile birlikte uluslararası popülerliğinin yanı sıra, özellikle müslüman ülkelerdeki popülerliği uç boyutlara ulaşan Khabib bugün de ülkemizde İstanbul hava alanı açılışında boy göstermişti. Khabib'in ülkemizde olduğu saatlerde ilk olarak menajeri Ali Abdelaziz Twitter  hesabından şunları paylaştı.

 We will blow your mind big news coming  Ali Abdelaziz
 

Daha sonra Khabib'e yakınlığıyla bilinen MMA TEAM Dagestan isimli twitter hesabı takipçileriyle çok ilgi çekici bir mesaj paylaştı.

KHABIB vs. GSP in the works. This is all that is known at the moment. MMA TEAM DAGESTAN

İşler Khabib'in takım arkadaşı Daniel Cormier'in az önce Ariel Helwani podcastine katılarak Khabib vs GSP şu an Khabib için en anlamlı dövüş olacaktır açıklamasıyla daha da ilginç hale gelmeye başladı.

dc_mma says that TeamKhabib vs. GeorgesStPierre at 165 lbs. is “the fight” to make. HelwaniShow arielhelwani MMA On Point OnPointMMA  

Bildiğiniz üzere Khabib UFC 223 sonrasında GSP'e meydan okumuştu ve onu kendi sikletine çağırmıştı. GSP'den net bir geri dönüş gelmese de açıklamalarından sarı ışık da beklediği anlaşılmaktaydı. Çünkü GSP'nin Khabib vs Conor maçının sonucuna göre konum alacağı apaçık ortadaydı. Şu an Khabib'in bulunduğu konum ortada. GSP'nin aradığı "money fight" artık Khabib'de olabilir. Bu maç hem miras bırakma, hem de para bakımından iki dövüşçü için de önem arz ediyor olabilir.

Khabib pek çok röportajında gelmiş geçmiş en iyi dövüşçünün GSP olduğunu dile getirmişti. Ayrıca GSP ile kendi dövüşünün Khabib'in tüm kariyer planlayıcısı olan babası tarafından "dream fight", yani rüya dövüş olarak adlandırıldığı da Khabib tarafından daha önce dile getirilmişti.

Bu gelişmelerde dövüş severleri tek rahatsız eden konu Tony Ferguson. Bildiğiniz üzere Tony, Khabib ile birlikte hafif sikletteki en önemli dövüşçü olarak gösterilmekte ve kesinlikle kemer maçına çıkmayı hakediyor. Kendisi zaten kemerin esas sahibi olmasına karşın sakatlığından ötürü kemerine veda etmek zorunda kalmıştı. Daha öncesinde tamı tamına 4 kere karşılaşmaları beklenen Khabib ve Tony, her biri ikişer sefer olmak üzere ikisinin de sakatlık dolayısıyla dövüşten çekilmesi sonucu bir türlü Octagon'da kimin en iyi hafif siklet olduğunu gösterme imkanı bulamadılar. Eğer Khabib GSP ile 155 lbs' de dövüşürse Tony'e çok büyük haksızlık edilmiş olur. Bunun herkes farkında. Bu durumu elimine etmek adına Khabib vs GSP dövüşü 165 lbs'de gerçekleşebilir iddiaları gündemde. Bu durumda Tony'nin yeni bir geçici kemer maçına çıkması durumu da çok yakın ihtimal dahilinde görünüyor. Khabib'in babası Will Harris'in "Anatomy of a Fighter" youtube video serisinde, Khabib'in hafif siklet kemerini aldıktan sonra Tony ve GSP ile dövüşüp emekli olacağını söylemişti.

Anlaşılan Khabib'in islam dünyası turu sonrası gelecek haberler herkesi heyecanlandıracak gibi gözüküyor. Bakalım önümüzdeki günlerde ne gibi gelişmeler bizleri bekliyor?