Khabib’in Menajeri Ali Abdelaziz’den İlginç Açıklamalar!

Khabib Nurmagomedov’un menajeri Ali Abdelaziz, Khabib ile ilgili çıkan son haberlerden sonra şu açıklamayı yaptı: “Bakın Khabib isterse şu an emekli olabilir. Hem o hem de ben artık zenginiz. Sağ olsun beni de zengin etti. Anlayacağınız gayet iyiyiz.”

UFC 229’a kadar tüm dövüş severlerin aşina olduğu, ancak UFC 229’la birlikte tüm dünya çapında tanınır hale gelen isimlerden birisi de şüphesiz Khabib’in menajeri Ali Abdelaziz oldu. Bilindiği üzere Conor bu süreçte kendisine çok ağır ithamlarda bulunmuş, terörist demiş ve hatta evlatlık çocuğu ile ilgili iddialarda bulunmuştu. Tabi gece sonunda Ali, instagram hesabından Conor ile ilgili son gülen iyi güler minvalindeki açıklamalarıyla bu konuyu kapatmışa benziyordu. Lakin ilerleyen süreçte Ali daha da ön plana çıkmaya başlayıp her fırsatta Conor ve ekibine ağır laflar sarf edip, Khabib’in artık seçim yapacak güce ulaştığını vurgulamaya başlamıştı. Tabi yaşanan tüm süreci ele aldığımızda bir menajer olarak yapması gerekeni yaptığını söylemek durumundayız.

Ali her ne kadar zengin olduklarını söylese de, daha da zengin olmamak için bir engel olmadığını ifade etti. Nihayetinde Khabib’in ve kendisinin çok yardım sever insanlar olduğunu vurgulayıp bunun herkes açısından olumlu bir durum doğuracağını söyledi.

Khabib, UFC 229 ana mücadelesinde iki siklette şampiyonluk yaşamış dünya starı Conor McGregor’ı harika bir performansla 4.raunt sonunda pes ettirmişti. Sonrasında kafesin dışına atlayarak Conor’ın takım arkadaşlarından Dillon Danis’e saldırıp T-Mobile Arena’da bir arbedeye neden olmuştu. Halen Nevada Atletik Komisyonu nihai kararı beklenmekte.

Tabi süreç bu şekilde ilerlerken, herkes kararın çok da yıpratıcı olmayacağının farkında ve bir sonraki hamlelerin, olasılıkların neler olduğu her gün MMA gündemini meşgul etmekte. Olasılıklara bakıldığında fazlasıyla dikkat çekici gözüküyor: Tony Ferguson’a karşı kemer mücadelesi, Conor McGregor rövanşı, üst siklete çıkıp Tyron Woodley ile kemer maçı, GSP ile rüya maç ve hatta Floyd Mayweather ile boks maçı dahi günlerdir konuşulan ihtimaller dahilinde. Tüm bu soruların yanıtını almak ve şu an ki durum hakkında daha net fikir sahibi olmak adına TMZ Sports, Ali Abdelaziz ile röportaj yaptı. Abdelaziz’e göre McGregor, Khabib tarafından sağlam hırpalandığı maçta 50 milyon dolar kazandıysa (PPV bonusları ile birlikte raporlanan kazanç) Khabib’in de bu tarz bir para kazanması gerekiyor.

“Ben Askren, Woodley, bu heriflerin hiçbiri Khabib’e dokunamaz bile inan bana. Özellikle yorulmaktan korkuyorsan Khabib’e karşı hiç şansın yok ki bu ikili yorulan adamlar. Şimdi açıkça söylemem gerekiyor, Tyron veya Ben Askren ile ilgili en ufak bir endişem dahi yok. Benim tek endişelendiğim nokta birisi 50-100 milyon dolar arası bir para getiriyor. Bu heriflere bakıyorsun 200 bin dolar bile getiremiyor. Başkalarının ne dediği umrumda bile değil. Baktığınız zaman Khabib’in yendiği adam 50 milyon dolar kazandı. Khabib bence global anlamda şöhret olarak onu geride bıraktı artık. Ayrıca baktığınız zaman Khabib artık dünyanın en büyük starlarından birisi olma olunda ilerliyor. Baktığınız zaman Khabib Rusya Devlet Başkanı Putin ile, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Erdoğan ile görüşmeler yapıyor. Diğer adam napıyor peki? Marketlere viski pazarlamakla meşgul. Allah için aynı klasmandalar mı bu adamlar! Bizim adam Putin’le, Erdoğan’la buluşup davetler alırken diğer adam kamyon sürerek viski satıyor. Aman ne iyi. Her neyse bizi ilgilendirmiyor ne yaptığı.”

Tüm bunların yanında Khabib ve Conor rövanşı eğer en çok parayı getirecek olan dövüş olursa, Ali müvekkili için en doğru seçimin bu olacağını düşündüğünü dile getirmekten de çekinmedi. Bilindiği üzere ikilinin dövüşünde UFC tarihinin en yüksek satışı olan 2.4 milyon PPV (izlemek için ödeme sistemi) satışı yapıldı.

“Gün sonunda en çok parayı getiren rövanş olursa, belki de rövanş yaparız. Belki de zaten öldürdüğümüz herifi bir daha dövmek zorunda kalabiliriz. Ama pişman olduğum bir şey var bu dövüşle ilgili: Khabib 4 raunt boyunca taşıdı onu. Gerçekten ona kendi kanını içirmesini çok istemiştim. Zaten pes etmek için can atıyordu. Bir daha bu maç olursa yüzünün kırılmasını istiyorum. Dövüş öncesi bir ton saçmalık konuştu ve hiçbirinin arkasında duramadı- resmen kendisini muhteşem İrlanda taraftarının, annesinin, babasının ve karısının, hatta çocuğunun önünde rezil etti.”

“Benim işim Khabib’e para getirmek. Bunu yapmak zorundayım. Khabib zaten gerekeni yaptı. 11 yılda 27 dövüş ve hepsi galibiyet. Artık para konuşur, saçmalıklara ayıracak vaktimiz yok. Dediğim gibi Khabib istediği an emekli olur. Hepimizi zengin etti. Ama büyük bir çek varsa ortada, kimle dövüşeceğimiz umrumda bile olmaz. Khabib 5 sene boyunca kemer dövüşü için 1. aday olarak bekledi. Conor kendi sıkletinden bizim siklete geldi ve Khabib’in önüne atlayarak ondan önce şans buldu, Eddie Alvarez ondan önce şans buldu, kaç kişi onun önüne geçip ondan önce kemer için dövüşme şansı buldu. Artık parayı veren düdüğü çalar.”

Ali Abdelaziz’in bu açıklamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce haklı mı? Yoksa Khabib kemer için dövüşmeye sonuna kadar hak kazanmış olan eski şampiyon Tony ile mi dövüşmeli?