Nick Diaz 4 Yıl Aradan Sonra Octagona Giriyor!

UFC'nin asi çocuğu Nick Diaz tam 4 yıl aradan sonra yeniden dövüş severlerin karşısına çıkıyor. Son dövüşünde Anderson Silva'ya 5 rauntluk mücadele sonunda puanla kaybeden abi Diaz, her iki sporcunun da kanında yasaklı madde tespit edilmesiyle iptal edilen dövüş sonrası ceza almıştı. Dövüş sonunda Diaz'ın kanında marijuana, Anderson Silva'da ise performans arttırıcı madde tespit edilmişti. O günden bu yana cezası dolsa dahi, bir daha dövüşüp dövüşmeyeceği merak konusu olan Diaz sonunda octagona yeniden ayak basmaya karar vermiş gibi gözüküyor.

Dövüşün detaylarına gelecek olursak Diaz (26-9, 2 NC) , UFC 235'de 2 Mart 2019'da Las Vegas'ta Jorge Masvidal (32-13) ile dövüşecek. Son galibiyetini 2011'de BJ Penn'e karşı alan Diaz, üst üste Carlos Condit ve Georges St-Pierre ile kemer mücadelesine çıkıp iki dövüşü de puanla kaybetmişti.

Masvidal ise dövüş severlerin youtube sokak dövüşü videolarından aşina olduğu bir isim. Türkiye'de, rahmetli Kimbo Slice'ın tayfasından olan Ray isimli sokak dövüşçüsü ile yaptığı sokak kavgasıyla tanınan Masvidal UFC'de gayet başarılı bir grafik izledi ancak o da son iki mücadelesinde Demian Maia ve Stephen Thompson'a 3 raunt sonunda puanla kaybetti.

Bu dövüşün gerçekleşeceği konusunda çok da umutlanmamak lazım. Çünkü Diaz kardeşlerin sağı solu belli olmuyor. Umarız dövüş gerçekleşir, çünkü stil olarak göze hoş gelen keyifli bir dövüşün bizi bekleyeceğinden şüphe yok. Aynı zamanda "Double Champ" Daniel Cormier'in de bu gecenin ana mücadelesinde emeklilik maçına çıkacağı da kulağımıza gelen haberler arasında.