Nicky Ryan eski UFC Efsanelerinden Urijah Faber’i yenerek Polaris Featherweight ünvanını kazandı

Polaris 10’un 15 dakika süren Featherweight’teki Ana etkinliği Danaher’ın fenomen öğrencilerinden Gordon Ryan’ın kardeşi Nicky Ryan’ın eski MMA dövüşçüsü Urijah Faber’e karşı galibiyeti ile bitti.

Ryan’ın maçın başında yaptığı double butterfly hooklara , Faber’in yüzüne tokat atarak karşılık vermesi kalabalığın tepkilerine sebep oldu. Sakinliği maç boyunca koruyan Ryan bir sürü Butterfly sweep denedi ve sonunda Faber’i yere aldı.

Ryan’ın yerdeki hook’larını bertaraf etmek için Faber kafa ve boyun kontrollerini bırakmadı.Ryan sürekli yer değiştirerek ve yeni pozisyon üreterek karşılık verdi.Faber’de bunun yarattığı sinir bozukluğu ile Ryan’ın yüzünü kavraması sonucu hakemden uyarı aldı.

Leg Lock oyunları çok iyi olan Ryan yerde Heel Hook denemelerine başladı fakat Faber bunlardan kurtulmayı başardı. Ayakta sıra bir süre yer değiştirmelerinin ardından Ryan  yere oturdu ve Renzo Gracie’nin genç dövüşçüsünün gövdesine sert baskılar vermeye başladı.One Collar Tie girişimi o kadar agresif’ti ki hakem Faber’i tekrar uyardı.

Maçın ilerleyen dakikalarında Ryan , Faber’i tekrar Sweep edip ayağını yakaladı. Faber kalçalarını çıkartıp tekrar kurtulmayı başardı.Faber’in defansına rağmen Triangle denemesinde  başarılı olan Ryan submission ile bitirebilecekken maçın süresi sona erdi ve hakem kararı ile maçı kazandı. Gelecekte sıklet değiştirip farklı sikletlerdede Polaris kemerleri almayı hedeflediğini beyan etti.

Turnuvanın diğer maçlarıda aşağıdaki gibi sonuçlandı ;

Nicky Rodriguez , Ash Amos’u Rear-Naked Choke ile yendi

Richie Martinez , Miha Perhavec’i Rear-Naked Choke ile yendi.

Ash Williams , Ethan Crelinsten’i hakem kararı ile yendi.

Craig Jones , Matheus Lutes’i hakem kararı ile yendi.