Polaris Pro Grappling 9

Avrupa’nın en büyük grappling event’lerinden olan Polaris Pro Grappling 2015 yılından bu yana tam 3 yıldır Birleşik Krallık’ta yapılıyor.Turnuvalar Gi ve No-Gi olmak üzere iki şekilde’de yapılıyor.Brazilian Jiu-jitsu , Grappling ve Mixed Martial-Arts ın en saygın isimlerine yer vermeye devam ediyor. Keenan CorneliusMichelle NicoliniBrad PickettRousimar PalharesDean ListerMasakazu ImanariIkuhisa MinowaVitor "Shaolin" RibeiroFernando TerereCaol Uno eski UFC Middleweight Şampiyonu Jake Shields , UFC lightweight şampiyonu Benson Henderson , eski UFC Welterweight sporcusu Dan Hardy ve UFC hakemi Marc Goddard  gibi isimler bu etkinliğin sporcuları ve hakemleri arasında yer alıyor.

Polaris çok kısa sürede Jiu-Jitsu camiasından gerek organizasyon kalitesi gerek organizasyonlarına çektikleri yeteneklerle kısa sürede desteğini topladı.Polaris’in ana kart etkinlikleri 15 dakika , ön hazırlık maçlarının olduğu etkinlikler ise 10 dakika sürüyor.Maç submission veya hakem kararı ile kazanılabiliyor.Bu zamana kadar toplam 8 etkinlik düzenlenen Polaris Pro Grappling’de müsabakalar Cardiff , Poole , Londra gibi şehirlerde dönüşümlü olarak yapılıyor.Polaris yeni bir müsabaka olmasına rağmen ciddi sponsor desteklerinide arkasına almış durumda şimdiden.

 

Mart’ın 15’ine 9.cusu gerçekleşicek Polaris’in Ana kartında Jake Shields – Rafael Lovato Jr. , Gezary Matuda – Ffion Davies , Vagner Rocha – Ross Nichols , Ethan Crelinsten – Thomas Haipin , Eduardo Rios – Santeri Lilius , Mike Perez – Darragh O’Conaill maçları gerçekleşicek. Organizasyon  konser ve spor müsabakalarına çokça ev sahipliği yapan O2 Arena’nın Indigo kısmında gerçekleşicek. IBJJF ve ADCC etkinliklerinin yanı sıra Kasai , Polaris ve All Star BJJ gibi turnuvaların sayısı umarım gelecekte dahada artar. Özel turnuvalara katılan isimlerde , seyir zevki de bir başka oluyor.15 Marttaki maçı ufcfightpass.com'dan canlı olarak izleyebilirsiniz.