Rafael Lovato Yenilgisiz Bellator Şampiyonu

22 Haziran'da İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılan Bellator 223 gecesinde Rafael Lovato Gegard Mousasi'yi mağlup edip kemeri beline taktıktan sonra gözyaşlarına boğuldu. Bu olay onun için çok heyecan verici ve bir o kadar da duygusaldı. 

Maç sonrasında sahne arkasında birçok medya kuruluşuna gözyaşları içinde röportaj veren Lovato "şu an konuşmak çok zor. Hayatımın işini yapıyorum ve hayatımın en büyük parçasını oluşturan kişiler burada. Her zaman bu anı hayal ettim ve başardım." dedi.

Lovato'ya yöneltilen bir soruda Gegard Mousasi ile hemen rövanş maçı yapmak istiyormusun herkes bunu bekliyor dendi. Ancak Bellator organizasyonun yeni orta sıklet şampiyonu Rafael Lovato herkesle aynı fikirde olmadığını toparlanmak için biraz zamana ihtiyacı olduğunu söyledi.

Rafael Lovato Jr.: "Yapmak istedikleri şey buysa onlara saygı duyarım. Bu maçtan önce 7 aylık kampa girdim bu benim için gerçekten çok zorluydu. Karımla İspanya'ya gideceğim biraz havuz başında vakit geçirip tatil yapacağım."

Brazilian Jiu-Jitsu kariyerinin ardından mma kariyerinde de çok prestijli bir ödüle daha imza atmış oldu. Birçok disiplini elinde tutan şampiyon, mma sporundan emekli olmadan başka hiç bir spor ile ilgilenmeyeceğini söyledi.

Rafael Lovato Jr.: "Şu anki hedefim bu kemeri belimde sonuna kadar tutabilmek. Bunun için tüm hayatım boyunca çok çalıştım ve çalışmaya da devam ediyorum."