Robert Whittaker İsrael Hakkında Konuştu!

Geçtiğimiz cumartesi hepimizin de bildiği üzere ABD'nin Atlanda şehrinde tam bir dövüş şöleni vardı. Gecenin yan ana maçını yapan İsrael Adesanya ve Kelvin Gastelum orta sıklet geçici şampiyonluk kemeri için mücadele etmişlerdi. Kazanan kişinin şu an ki orta sıklet şampiyonu Robert Whittaker ile dövüşeceği aylar öncesinden belliydi.

Her iki dövüşçü de birbirine karşı çok iyi performans sergiledi ve maçın sonunda kazanan hakem kararı ile İsrael Adesanya olmuştu. Maçın hemen ardından Robert Whittaker twitter üzerinden "güzel maçtı dostum yakında görüşeceğiz" yazdı ve ardından aslında İsrael'in beklediği kadar iyi olmadığını ekledi.

Robert Whittaker: "Dövüşü islediyseniz ikisininde yüzünde çok fazla yaralanma vardı. İkiside baya açılmışlardı. Gastelum'un İsrael'e yapaileceği ama İsrael'in boyu yüzünden yapamadığı şeyler oldu. Ama ben Gastelum'dan daha hızlı daha iyi bir dövüşçüyüm. İsrael bu yüzden çok endişeli olmalı."

Kelvin Gastelum bir çok başarılı vuruşa sahipti. Bir çok insan Gastelum'un baskısı ve güreş oyunlarını çok iyi kullanarak harika bir galibiyet alacağını düşünürken Gastelum 5 raund boyunca kick boks yaptı. Maç boyunca 91 tane harika vuruş yaptı ve tek bir yüksek tekme ile İsrael'i sarsmayı başardı. Robert Whittaker'a göre Gastelum İsrael'e bu kadar zarar veriyorsa kendinin neler yapabileceğini hayal bile edemiyor.

Robert Whittaker: "İsrael darbe almaktan hiç hoşlanmıyor. Ama her türlü darbeye açık. İnsanlara vurmayı seviyorum içeri girip ona çok büyük zarar verebilirim. Ben herkes için Gastelum'dan daha farklı dövüşçüyüm. Daha hızlı daha sert vururum."

Adesanya ne yapıp edip orta sıklet unvanını Robert'in elinden alacağını söylüyor. Bu ikilinin kavgası 2019 yılının en büyük kavgalarından birisi olmaya aday.