UFC 232, UFC 233 ve UFC Brooklyn Kartlarına Heyecan Verici Dövüşler Eklendi!

Bu senenin heyecanla beklenen gecesi UFC 232'e efsane bir takviye daha yapıldı. Jon Jones ve Alexander Gustafsson'un rövanşını, Cris Cyborg ve Amanda Nunes'in dünyanın en iyi kadın dövüşçüsü kim sorusuna verecekleri cevabı ve Carlos Condit, Ilir Latifi, B.J. Penn, Andrei Arlovski gibi çok sevilen dövüşçüleri içeren karta bir de Chad Mendes vs Alexander Volkanovski dövüşü eklendi. Hepiniz Chad Mendes'i Jose Aldo ile yaptığı efsane kemer maçından ve Conor McGregor ile çıktığı geçici kemer maçlarından tanıyorsunuz. USADA tarafından yasaklı madde kullanımı dolayısıyla ceza alan Mendes, dönüş maçında Myles Jury'i nakavt ederek ben hala buradayım demişti. Rakibi Alexander Volkanovski ise çoğu kişi tarafından sikletin geleceği olarak görülmekte.UFC'deki ikinci senesi henüz dolmak üzere olan Alex, şimdiden UFC logosunun altında 5 dövüş çıkarttı ve 5'inde de rakiplerine üstünlük kurarak kazanmasını bildi. Alexander bu dövüşü de kazanarak UFC kemerine giden yolda büyük bir engeli daha atlatmayı planlamakta.

UFC ikinci anonsunu UFC 233'e eklediği iki dövüşle duyurdu. Bu dövüşlerden bir tanesi hepimizin çok yakından tanıdığı Islam Makhachev ile Francisco Trinaldo arasında! Siklette fırtına gibi esen Islam, veteran Trinaldo karşısında galibiyet alarak siklette TOP 15'e girmenin peşinde. Bu sayede bir sonraki dövüşünde sikletin en iyi 10 dövüşçüsünden biriyle karşılaşma şansı bulacaktır. UFC'de 6 seneyi geride bırakan Brezilyalı dövüşçü ise, inişli çıkışlı kariyerinde bu galibiyetle TOP 10'a girip kemer yolunda son bir seri yakalamanın peşinde. Bakalım genç Islam, 40 yaşındaki veteranı geçip siket ilk 15'ine giriş yapabilecek mi?

UFC 233'ün Ben Askren'in octagona merhaba diyeceği dövüş gecesi olacağı haberini yapmıştık. Ben Askren vs Robbie Lawler ana mücadelesine sahip olan UFC 233'e eklenen bir diğer dövüş ise hepimizin octagonda yaptığı yorumculuğuyla da tanıdığı Paul Felder ile en son Justin Gaethje'e nakavt olan ve yeniden çıkış arayan James Vick müsabakası oldu. Hafif siklette gerçekleşecek müsabakada son dövüşlerini kaybeden ikili yeniden çıkış yakalamanın peşinde.

Son olarak UFC'nin Brooklyn'de gerçekleşecek şovuna Paige VanZant ile Rachael Osovich müsabakas eklendiği rapor edildi. Paige VanZant son 4 maçında 3 yenilgi alarak kötü bir gidişat yakaladı. Alacağı bir galibiyetin kırılan özgüvenine katkı sağlayacağı şüphesiz.