UFC Sinek Sikleti Ortadan Kaldırıyor mu?

Bugün çok ilginç gelişmeler meydana geldi. İlk olarak UFC sinek siklet dövüşçüsü Jose Torres sosyal medya hesabından yaptığı yayında UFC tarafından serbest bırakıldığını ifade etti. Jose Torres UFC'nin sinek sikleti ortadan kaldıracağını iddia etti. Aynı şekilde ilerleyen saatlerde Jarred Brooks'da benzer şekilde UFC tarafından sözleşmesinin feshedildiğini açıkladı. Yine bu yaşananlar üzerine Conor McGregor One Championship CEO'suna twitter üzerinden şöyle seslendi: "Tüm bu 125 lbs(57 kg) dövüşçülerini kendi bünyenize almalısınız. Tüm bu dövüş sanatları ve saygı konuşmalarını yaptın, ancak senin hırsın (Demetrious Johnson'ın One ile anlaşmasından bahsediyor) sinek sikletin yarısının işsiz kalmasına neden olacak. Ailelerini beslemeleri için şans vermelisin, saygılar. Tüm sikletle imzalamalısın."

Hemen geçmişe döndüğümüzde ilk olarak Demetrious Johnson'ın One Championship'e Ben Askren karşılığında takas edilmesi, UFC sinek siklet şampiyonu Henry Cejudo'nun horoz siklet şampiyonu TJ Dillashaw ile karşılacağının açıklanması ve bazı dövüşçülerin horoz siklete geçtiğini açıklaması aslında bu sürecin bu noktaya geleceğinin habercisiydi. 3 gün önce Ariel Helwani'nin şovuna katılan Khabib Nurmagomedov'un da menajeri olan Ali Abdelaziz, UFC'nin sinek sikleti ortadan kaldıracağını ifade etmişti. Aynı zamanda UFC sinek siklet şampiyonu Henry Cejudo'nun menajeri olan Ali, "UFC Henry Cejudo'nun kemerini korumasını istemedi. Biz Demetrious Johnson'a, efsaneye rövanş vermek istedik. DJ' de rövanş istemişti ancak Dana White ve UFC kabul etmeyip bizi TJ Dillashaw'la dövüşmeye itti." dedi. 

Anlaşılan UFC kendisine en düşük reytingi getiren sinek sikleti gözden çıkardı ve UFC sinek siklet dövüşçülerini bir bir UFC'den gönderiyor. Dikkat çeken bir nokta da Sergio Pettis gibi sikletteki bazı önemli dövüşçülerin bir sonraki dövüşlerinin horoz siklette gerçekleşecek olması. Bakalım ilerleyen günlerde kimler serbest bırakılacak, kimler horoz siklette yoluna devam edecek?