Urijah Faber Henry Cejudo hakkında konuştu

Kısa bir süre önce Rick Simon karşısında UFC kafesine geri döneceği açıklanan UFC'ye iz bırakan isim Urijah Faber yaptığı son açıklamalarında daha geçtiğimiz cumartesi çifte şampiyon olan Henry Cejudo hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık bir ay önce 40 yaşına basan veteran sporcu Urijah Faber yaşı ilerledikçe rekabet etme isteğinin çok arttığını söyledi ve Henry Cejudo ile eşleşmenin fena olmayacağını söyledi.

Urijah Faber: "Dövüşmemek hayatımdan bir parçayı koparmak gibi birşey. Yetişdirdiğim sporculara örnek bir lider olmak istiyorum. Vicudum ve yeteneklerim çok iyi."

Urijah Faber UFC'de altın kemerin sahibi olamasa da spora verdiği destekten dolayı 2017 yılında UFC onur listesine ismini yazdırdı. UFC Sacramento etkinliği Urijah için tam bir geri dönüş olacak gibi gözüküyor. Urijah henüz kesin birşey söylemesede bu onu son görüşümüz olmayacak.

Urijah Faber: "Bu  geri dönüş fırsatı bir kereye mahsus birşey ama dövüşmem bir kereye mahsus olmayacak gibi duruyor."

Henry Cejudo UFC 238 gecesinde çifte şampiyon olduktan sonra araların Urijah'ın da olduğu birkaç isme meydan okudu ve Urijah Cejudo ile eşleşmenin çok güzel olacağını bu eşleşmeyi istediğini söyledi.

Urijah Faber: "Henry'nin büyük bir fanıyım. Yaptığı aptalca işler yüzünden onu The Cringe olarak adlandırıyorlar fakat o en üst düzey şampiyon. Onunla karşılaşmak güzel olur. Bunu istiyorum."

Urijah Faber 13 Temmuz'da UFC Sacramento gecesinde Rick Simon ile karşılaşacak.