Robert Whittaker İsrael Adesanya Hakkında Konuştu!

Geçtiğimiz cumartesi hepimizin de bildiği üzere ABD'nin Atlanda şehrinde tam bir dövüş şöleni vardı. Gecenin yan ana maçını yapan İsrael Adesanya ve Kelvin Gastelum orta sıklet geçici şampiyonluk kemeri için mücadele etmişlerdi. Kazanan kişinin şu an ki orta sıklet şampiyonu Robert Whittaker ile dövüşeceği aylar öncesinden belliydi.

Her iki dövüşçü de birbirine karşı çok iyi performans sergiledi ve maçın sonunda kazanan hakem kararı ile İsrael Adesanya olmuştu. Maçın hemen ardından Robert Whittaker twitter üzerinden "güzel maçtı dostum yakında görüşeceğiz" yazdı ve ardından aslında İsrael'in beklediği kadar iyi olmadığını ekledi.

ROBERT WHİTTAKER: "DÖVÜŞÜ İSLEDİYSENİZ İKİSİNİNDE YÜZÜNDE ÇOK FAZLA YARALANMA VARDI. İKİSİDE BAYA AÇILMIŞLARDI. GASTELUM'UN İSRAEL'E YAPAİLECEĞİ AMA İSRAEL'İN BOYU YÜZÜNDEN YAPAMADIĞI ŞEYLER OLDU. AMA BEN GASTELUM'DAN DAHA HIZLI DAHA İYİ BİR DÖVÜŞÇÜYÜM. İSRAEL BU YÜZDEN ÇOK ENDİŞELİ OLMALI."

Kelvin Gastelum bir çok başarılı vuruşa sahipti. Bir çok insan Gastelum'un baskısı ve güreş oyunlarını çok iyi kullanarak harika bir galibiyet alacağını düşünürken Gastelum 5 raund boyunca kick boks yaptı. Maç boyunca 91 tane harika vuruş yaptı ve tek bir yüksek tekme ile İsrael'i sarsmayı başardı. Robert Whittaker'a göre Gastelum İsrael'e bu kadar zarar veriyorsa kendinin neler yapabileceğini hayal bile edemiyor.

ROBERT WHİTTAKER: "İSRAEL DARBE ALMAKTAN HİÇ HOŞLANMIYOR. AMA HER TÜRLÜ DARBEYE AÇIK. İNSANLARA VURMAYI SEVİYORUM İÇERİ GİRİP ONA ÇOK BÜYÜK ZARAR VEREBİLİRİM. BEN HERKES İÇİN GASTELUM'DAN DAHA FARKLI DÖVÜŞÇÜYÜM. DAHA HIZLI DAHA SERT VURURUM."

Adesanya ne yapıp edip orta sıklet unvanını Robert'in elinden alacağını söylüyor. Bu ikilinin kavgası 2019 yılının en büyük kavgalarından birisi olmaya aday.