Rousey’nin kocası Travis Browne Hakkında Bilinmeyenler

 

Herkes UFC Ağırsikletlerinden Travis Browne’yi UFC’nin en popüler kadın sporcusu eski Tüy Siklet şampiyonu Ronda Rousey’nin kocası olarak tanıyor. İkili başta sır gibi sakladıkları ilişkilerini Ocak 2016’da sürpriz bir evlilikle taçlandırmıştı. Browne MMA kariyerine Bellator ve King of the Cage gibi daha ufak organizasyonlarla başlamıştı fakat Mart 2010’dan 2017’e kadar devler ligi UFC Ağırsiklette birçok önemli maça imza atıp 18-6-1’lik bir kariyer ile emekli oldu.Hatta bir dönem öyle bir ivme yakaladı ki 2013’te Fighter’s Only Dergisinin Dünya MMA Ödüllerinde yılın en iyi çıkış yapan dövüşçüsü ödülünü almıştı.Fakat basireti 9 Haziran 2016’da Meksikalı katil Cain Velasquez , Fabricio Werdum , Derrick Lewis ve en son UFC 213’te Rus boz ayısı Aleksei Oleinik mağlubiyetleri ile bağlandı.

Travis Browne Ağırsiklet MMA tarihine damga vuracak başarılara sahip olmadı. Aslına bakarsanız Rousey ile evlenmese bu işin derine inmiş insanlar dışında şanı şöhreti olmayacak bir dövüşçüydü.Onu farklı yapan şey ve diğer dövüşçülerden ayrıştıran geçmişi ve sıradışı özel hayatıydı.Bunların başında 26 yaşında herhangi bir dövüş sanatları geçmişi olmadan kariyerine başlaması var. Hawaii doğumlu yıldız gençlik yıllarını basketbol kortlarında geçirmiş.2.01 cm’lik boyu ve iri fiziğide bu spora başlamasında ve kariyer planmasında önemli rol oynamış olsa gerek. San Diego’da Lise’de basketbol oynarken 2000 yılında Kıyı Kuzey Liginde yılın oyuncusu seçiliyor sonrasında Palomar Community College’da Üniversite liginde basketbol kariyerine devam ediyor. 26 yaşında Brazilian Jiu-jitsu’ya başlayana kadar herhangi bir dövüş sanatları geçmişi bulunmayan Browne’ın Palomar’daki basketbol koçu oyuncusunun Basketbol’dan MMA’e geçiş yaptığını duyduğunda şaşkına dönüyor.BJJ’e başladığı yıl içerisinde Boks’ada başlayan Browne 1 yıl içerisinde ilk MMA maçını yapıyor. Hikayenin gerisini siz tahmin edebiliyorsunuzdur.

 

Çocukluğu ve gençliği birçok MMA yıldızı gibi oldukça tribülanslı olmuş. Babası Hawaii’de çete üyesi olduğundan kucağında silahı ve sürücü koltuğunun yanındaki koltukta Travis her yere birlikte hareket ediyorlarmış o dönem.Evlerinde sürekli uyuşturucu bulunurmuş ve babasının müptezel arkadaşları sık sık uyuşturucu partileri için evlerini ziyaret edermiş.Babasının bu gayrımeşru yaşam tarzı Travis daha 10 yaşındayken ölümüne sebep olmuş.Oda mecburiyetten Annesinin yanına San Diego’ya taşınmak zorunda kalmış. Babasını herşeye rağmen çok sevdiğini ve ona kendisine fedakar ebeveynlikten dolayı bugün bile minnettar.

 

Kariyerindeki en kritik kararı ise uzun yıllar çalıştığı Jackson-Wink MMA Takımını bırakıp Glendale Fight Club’a geçiş yapmak oluyor. Glendale Ermeni antrenör Edmond Tarverdyan tarafından işletilen çoğunlukla Ermeni sporcuların antreman yaptığı vasat bir klüp. Birlikte antreman yaptıkları dönemde Rousey’e ve onun antreman disiplinine hayran kalan Browne , kendisine aşık oluyor. O dönem kendisine en büyük tepkiyi yakın dostu UFC dövüşçüsü Ben Rothwell gösteriyor. Tarverdyan’ın koçluk becelerini yetersiz bulan Rotwell , Browne’ın sadece Rousey ile yakınlaşmak için salon değiştirdiğini eleştirel bir dille gündeme getirmişti.Tarverdyan’ın koçluğunda kariyeri tahmin edildiği gibi düşüşe geçiyor ve tam 3 maç kaybediyor. Kendisi yetmezmiş gibi Rousey’ninde kariyeri düşüşe geçiyor ve bugün ne yazık ki WWE’de çocukları ve onların ailelerini kurgu gösteriler ile eğlendiriyor.

 

Satır arası bir bilgi daha vermem gerekirse Rousey sözde Ermeni soykırımı ile ilgili bugün sosyal medya’dan paylaşımlar yaparak Türk hayranlarını kaybetmiş durumda. Kariyerini düşüşe geçirdirdiği yetmediği gibi Rousey’nin bu konulardaki kısıtlı ilmi dünyasını da bu soykırım saçmalıkları ile dolduran radikal Tarverdyan’ın kendisinden başkası değil. Ne mutlu ki salonu borç batağında düşerek iflas etti. Bundan sonra herhangi bir MMA sporcusunun kariyerini bitemeyeceği gibi , inandığı saçmalıklarla başkalarını zehirleyemeyeceği sevindiri bir gelişme Dünyamız için.

 

Ivır zıvır bilgilere gelmem gerekirse Browne , Rousey ile çıkmaya başladığında Jenna Renee Webb ile hala evliydi. Rousey’i bu konuda uyaran Webb kendisine eş seçiminde dikkatli olması konusunda sosyal medyası üzerinden detaylı bir paylaşım ile yaptı.Fakat eski eş ile ilişkileri bitiren aldatmadan çok Travis’in eşine uyguladığı fiziksel şiddet oldu.Eski eşi vücudundaki morlukları boy boy sosyal medya’da yayınlayarak Browne hakkında soruşturma başlatılmasına sebep oldu.Neyse ki Polisin detaylı araştırmaları sonunda Browne delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.

 

Bugün sosyal medya’da mutlu bir çift olarak takip ettiğimiz Rousey ve Browne’ı keşke daha fazla izleme , takip etme şansımız olsaydı. Browne’nin Salon seçimi belki de ömür boyu mutlu yaşayacağı hayat arkadaşını bulmasını sağlarken kariyerinin bitmesine sebep oldu.Hayat tamamen yaptığımız tercihler ve onların sonuçlarını yaşamamız üzerine kurulu. MMA Dünyasının Bonnie & Clyde’ı olarak hatırlayacağız sizleri.