Ryan Bader Fedor Emelianenko Maçı Hakkında Konuştu!

Fedor Emelianenko çoğu otorite tarafından tüm zamanların en iyi ağır sıklet dövüşçüsü olarak gösterilmekte. 2001’den 2009’a kadar yenilgi yüzü görmeyen yaşayan efsane Fedor’un yakaladığı bu olağanüstü seri 2010 yılında Fabricio Werdum tarafından sonlandırılmıştı. Sonraki iki maçında üst üste aldığı yenilgiler ile sevenlerini üzen Fedor için artık herkes iyi günlerini geride bıraktığı düşüncesine kapılmıştı. Haksız da sayılmazlardı. Bellator ile mukavele imzaladıktan sonra ilk maçını Matt Mitrione’a nakavt olarak kaybeden Fedor, Bellator ağır sıklet turnuvasındaki şansı otoriteler tarafından çok düşük görülse de önce Frank Mir, sonra da Chael Sonnen’i ilk rauntta nakavt ederek finale yükseldi.

Öte yandan Ryan Bader ise otoriteler tarafından büyük bir oransal farkla turnuvanın en büyük favorisi olarak gösteriliyordu. Beklentileri boşa çıkarmayan Bellator hafif ağır sıklet şampiyonu Bader, ilk maçında Muhammed Lawal’ı yalnızca 15 saniyede nakavt ederken, ikinci maçında turnuvanın en büyük ikinci favorisi Matt Mitrione’u harika bir performans ile puanla mağlup etmeyi başardı.

35 yaşındaki Bader profesyonel olarak MMA’e başladığı 2007 senesinde, Fedor Pride FC ağır sıklet şampiyonuydu ve önüne çıkan herkesi domine ederek galip gelmesinden ötürü henüz o zamandan tüm zamanların en iyisi olarak gösteriliyordu bile.

Ryan Bader’da kafeste Jon Jones, Quinton Jackson, Phil Davis, Lyoto Machida ve Rashad Evans gibi çok büyük isimlerle kozlarını paylaştı ve güzel performanslar çıkardı.  MMA Junkie’ye verdiği röportajda karşısındaki ismin tüm zamanların en iyisi olduğunu bildiğini ve kariyeri boyunca örnek aldığı isimlerin başında geldiğini ifade eden Bader, bunun dövüşte onu etkilemeyeceğini ifade etti.

Bader, “Artık bu durumu aştım. Kafeste çok büyük isimlerle dövüştüm. Yani anlayacağınız bu durum, O’na karşı dövüşecek olmam artık beni çok da etkilemiyor. ”

Bader, “Bana kalırsa o da hepimiz gibi gergin ve endişeli, bunu çok iyi görebiliyorum” dedi. “Benim için, yani şöyle söyleyeyim - onu gözümde tanrılaştırmayacağım. Her zaman yaptığım şeyi yapacağım. Kafese ben şampiyon olarak gireceğim ve oraya gidip onu döveceğim düşüncesindeyim”.

Bakalım Fedor, Bader’a karşı yeni bir “Cinderella Man” öyküsü yazabilecek mi?