Ryan Bader Külkedisi Masalına İzin Vermedi!

Daha önce Bellator 214 kartının tüm müsabakaları açıklandığında analizini yapmış ve dövüşleri değerlendirmiştik. Bu sabaha karşı gerçekleşen Bellator 214 gerçekten dövüş severlere muhteşem bir gece sundu. 

Gecenin ana müsabakasında tüm zamanların en iyisi adaylarından Fedor, eski UFC veteranı ve Bellator hafif ağır siklet şampiyonu Ryan Bader’la yaptığı Bellator ağır siklet turnuvası final müsabakasında ilk rauntta aldığı sol kroşe ile yeri gördü ve dövüş orada son buldu. Böylece Ryan Bader Bellator’un ilk ‘Champ-Champ’ yani çifte şampiyonu olmuş oldu ve tarihe geçti.

“HARİKA BİR GECEYDİ. ANCAK HERŞEYDEN ÖNCE ŞUNU DEMELİYİM, KARŞIMDA DURAN BU ADAMA HAKKINI VERMEK İSTİYORUM. EVET İYİ BİR AKŞAM GEÇİRDİM ANCAK BU ADAMIN MASALSI BİR KARİYERİ OLDU…ONA İNANILMAZ SAYGI DUYUYORUM.” 

İki kemeri de koruyacak mı sorusuna ise Bader şöyle yanıt verdi.

“BAKALIM GÖRECEĞİZ. BEN İKİSİNİ DE KORUMAK İSTİYORUM. HAFİF AĞIR SİKLET VEYA AĞIR SİKLET… HİÇ FARKETMEZ. BAKALIM BELLATOR İLE KONUŞUP KARAR VERECEĞİZ.”

Ryan Bader vs Fedor - Nakavt Videosu

Gecenin diğer önemli müsabakasında iki gelecek vaadeden dövüşçü Aaron Pico ile Henry Corrales izleyenlere inanılmaz bir raunt izlettiler. Pico’nun  aparkatı ile yere düşen Corrales geri dönüş yapmayı başardı ve genç dövüşçüyü tam ‘clinch’ pozisyonundan ayrılırken çıkardığı sağ kroşe ile deyim yerindeyse bayılttı. 

Corrales vs Pico - Nakavt Videosu 

“YAPILMASI GEREKEN YAPILDI. PİCO’YA VE KALABALIKTAKİ HERKESE SAYGILARIMI SUNUYORUM. KİM ULAN SIRADAKİ HERİF? KEMERE HAZIRIM ARTIK! BU MMA LAB TAKIMINA KATILDIĞIMDAN BU YANA ART ARDA 5. GALİBİYETİM” DİYEN CORRALES KEMER MÜSABAKASI İÇİN KARŞISINDAKİLERE MEYDAN OKUDU.

Gecenin diğer müsabakasında WWE’den Jack Swagger adıyla tanıdığımız Jake Hager’ın MMA giriş müsabakasını izledik. Jake Hager çok başarılı bir girişle henüz ilk rauntta rakibini pes ettirmeyi başardı. Dövüşün hemen başında rakibini yere yatıran ve boynunu yakalayan Hager sağlam bir boğma ile rakibine pes etmekten başka şans tanımadı.

“ZİHNİMDE HER ŞEYİ YAVAŞLATMAYA ÇABALADIM. KONTROLÜ SAĞLAYIP ÜSTÜNDE TÜM GÜN UZANMAK İSTEDİM AÇIKÇASI. DİRSEK DARBESİNİ VURACAĞIMI BİLİYORDUM, SADECE DURUŞUMU KORUMAM GEREKİYORDU. YALNIZCA ZAMAN LAZIMDI VE BOYUNUNU SIKARAK OMUZ ÜÇĞEN BOĞMASINI ALDIM.”

Jake Hager Pes Ettirme Videosu

Son olarak bir önceki yazıda bahsettiğimiz Juan Archuleta ile Ricky Bandejas dövüşünde çok çekişmeli ve iki dövüşçünün kariyerine yakışan, bizim de öngördüğümüz şekilde bir müsabaka yaşandı. Juan Archuleta rakibini üç hakemin 29-28’lik ortak kararı ile yenmeyi bildi ve kazanma serisini 17’e çıkarttı. Çoğu kişi de müsabakayı Ricky’nin kazandığını düşünüyordu. 

Ricky vs Arculeta Dövüşünden Son Anlar

Gecenin tüm sonuçları şu şekilde:

Fedor Emelianenko (38-6, 1 NC) vs. Ryan Bader (27-5)
Aaron Pico (4-2) vs. Henry Corrales (17-3)
Jake Hager (1-0) vs. J.W. Kiser (1-2)
Juan Archuleta (22-1) vs. Ricky Bandejas (11-2)
Brandon McMahan (5-7) vs. Adel Altamimi (8-5)
A.J. Agazarm (0-1) vs. Jesse Roberts (1-0)
Weber Almeida (2-0) vs. Odan Chinchilla (1-1)
Jay-Jay Wilson (2-0) vs. Tyler Beneke (0-1)
Sean Johnson (3-2) vs. Arturo Rivas (6-2)
Jesse Merritt (5-5) vs. Thor Skancke (11-8-1)
James Barnes (11-4) vs. Ryan Lilley (10-4)
Ian Butler (4-6, 1 NC) vs. Craig Plaskett (4-3)
Steve Ramirez (6-4) vs. Desmond Torres (6-1)