Boks severlerin uzun zamandır heyecanla beklediği maç geldi çattı. Bugün tartı ve bu karşılaşma ile ilgili bir basın toplantısı yapıldı. Basın toplantısında taraflardan önemli ve iddialı açıklamalar geldi. Ryan Garcia vs Luke Campbell 2021 yılının ilk maçı olacak.

Bu gece 01:00’da DAZN platformundan canlı olarak yayınlanacak olan Luke Campbell vs Ryan Garcia tartı için yüz yüze geldi. Bir tarafta ring kontrolü çok yüksek olan olimpiyat altın madalyalı Luke Campbell, kariyerinde hiç nakavt olmadı. Karşısında ise yeni neslin altın çocuğu olma potansiyelini taşıyan bir başka boksör Ryan Garcia var. Hız, tecrübeye karşı mücadele edecek.

Basın Toplantısı

Ryan Garcia vs Luke Campbell tartısı sonrasında basın toplantısına geçildi sunucu basın toplantısına dövüşçüleri tanıtarak başladı ve dövüşçülere sorular yöneltti. Konuşmalardan bazı satırları sizin için sıraladık.

Sunucu: Campbell’e yönelerek ”Bu güne kadar karşılıklı olan her iki dövüşçünün kampının bu kadar fazla özgüvene sahip olduğuna hiç şahit olmadım. Sen Garcia’dan daha tecrübeli ve yetenekli olduğuna inanıyorsun ve onu yeneceğini söyledin neden buna bu kadar inanıyorsun.”

Campbell: Çünkü ben bu siklette en iyi olduğumu kanıtlamak istiyorum ve en iyi olduğuma inanıyorum Garcia’yı yenmek istiyorum zaten bu zafer cevap niteliğinde olacaktır.

Sunucu: Campbell’e yönelerek ”Hakkınızda çok olumsuz eleştiriler yapıldı ve siz çok sakinsiniz Garcia’yı nakavt edeceğinizi söylediniz bundan nasıl bu kadar eminsiniz açıklarmısınız”

Campbell: Ben sadace hissettiklerimi söyledim, bunu maç sonucunda zaten göreceksiniz.

Sunucu: Garcia’ya yönelerek ”Sizin maçlarınız kısa sürdüğü için bu maçın uzun soluklu bir maç olacağı düşünülerek hakkınızda olumsuz eleştiriler yapılıyor bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Garcia: Yaptığım maçların uzun olmasına ben izin vermedim. Eğer bu maç 12 raunt sürecekse ben zaten buna göre idman yapıyorum. Ben her şey için hazırlandım yapılabilecek en sıkı idmanları yapıyorum, 1000 raunt kadar dövüşebilirim.

Sunucu: Garcia’ya yönelerek ”Bu maçın sayıya giceğini mi düşünüyorsun?”

Garcia: Ben mükemmel bir maç bekliyorum Campbell’in çok sıkı bir adam olduğunu biliyorum güzel bir maç olacağına inanıyorum.

Bu sakin geçen basın toplantısı fırtınaların kopacağı bir maçın habercisi oldu. Boks guruları 2021’in ilk maçının en iyi maçı olabilme ihtimalinin çok yüksek olacağını söylüyor.