Önceki maçına 15 Ağustos’da namağlup olarak çıkan Sean O’Malley sakatlığı yüzünden Marlon Vera’ya taktik nakavt ile boyun eğmişti. Maçın ardından bir çok açıklama yapan O’Malley bu mağlubiyeti kabul etmediğini söylemişti. Karnesine yazılan bu ilk mağlubiyetin ardından bugün Thomas Almeida ile karşılaşan O’Malley galibiyet ile geri dönmeyi başardı.

”Sugar” Sean O’Malley vs. Thomas Almeida tartı sonrası yüz yüze

O’Malley maça atak yaparak yan teklemelerle başladı ve rakibinin üstünde baskı kurmaya çalıştı. Buna nazaran Almeida pek bir varlık gösteremezken ilk rauntun ortalarında iyi bir zamanlamayla rakibini yüksek tekme ile yakalan O’Malley rakibini knockdown edip knockout olduğunu düşünerek geri çekildi fakat Almeida’nın bilinci yerindeydi ve hakem araya girip maçı bitirmedi. O’Malley bu hata ile ilk rauntda kazanacağı maçı uzatmış oldu.

Sean O’Malley’in kronik problemlerinden biri olarak görülen alçak tekmelere, uygun mesafeyle bir çözüm bulması galibiyete giden kilit rol olurken, Almeida rakibinin bu dezavantajından yararlanamadı. 2. rauntun sonlarına doğru uçarak bir diz atmak isterken dengesini kaybedip yerde kalan O’Malley kalan az zamanda yerde de bir vuruş almayarak 2. rauntu tamamladı.

Son raunt sakin geçmesine karşın Sean O’Malley hızlı elleriyle isabetli direk vuruşlar yakaladı ve bu vuruşlardan birisi Thomas Almeida’yı tekrar knockdown etti. O’Malley tekrar rakibinin üstüne kapanmak da tereddüt etse de hakem araya girmeyince yerde olan rakibine bir vuruş daha yaparak maçı bitirdi ve 13. galibiyetine ulaşmış oldu.

Maçın ardından Joe Rogan’a konuşan O’Malley yediği alçak tekmeleri zaafı olarak görenlere;

”Aptal insanların aptal olduğunu bugün kanıtladım..” diyerek sert bir yanıt verdi.

Gelecek vaat eden bir isim olarak Sean O’Malley güçlü striker stiliyle gelecek maçlarda seyirciye neler izletecek? Kemere giden yolda bu yırtıcı stilinden ödün verecek mi? Hep birlikte göreceğiz…