Bu sabah alınan bilgilere göre UFC hafif sıklet şampiyonu Khabib Nurmagomedov’un babası ve onu küçük yaşlardan itibaren bir dövüşçü olarak yetiştiren babası Abdulmanap Nurmagomedov’un zatüre hastalığının sonucunda oluşan komplikasyonlar nedeniyle Rusya’nın başkenti Moskova’da askeri bir hastanede komaya girdiği söylendi.

Abdulmanap Nurmagomedov

UFC Başkanı Dana White Rusya’dan bildirilen bu haberi üzülerek doğruladı. Yaptığı açıklamada “Abdulmanap Nurmagomedov dövüş dünyasının gururlu, onurlu ve saygın bir antrenörüdür. Bu değerleri dünya şampiyonu oğlu Khabib’e de erken yaşta aşıladı ve oğlunun kariyeri boyunca hep köşesinde durdu. Khabib’in babasıyla nne kadar yakın olduğunu biliyorum ve şu an çok üzgünüm. Dualarım ve desteklerim Abdulmanap ve ailesi için.” Sözlerini kullandı.

UFC Başkanı Dana White

Abdulmanap Nurmagomedov o kadar saygın bir insan olmalı ki Khabib’in muhtemelen en zorlu en belalı rakibi Conor McGregor bile twitter üzerinden Abdulmanap’a destek yazısı yazdı.

Conor McGregor: “Abdulmanap Nurmagomedov’un bir an önce iyileşebilmesi için dua ediyorum. O birçok dövüş disiplininde birçok dünya şampiyonu yetiştirmiş muhteşem bir adam. Gerçek bir savaşçı. Bu kötü haberi duyduğumda çok üzüldüm dualarım Nurmagomedov ailesiyle.”

Conor McGregor