Tarih Tekerrür Etti. Tyson Fury Deontay Wilder’ı Nakavt Ederek Bir Kralı Daha Tahtından İndirdi!

Boks 12 Raund Üzerinden Oynanan ve Sonunda Tyson Fury’nin Kazandığı Bir Oyundur

 

İngiliz eski futbolcu Gary Lineker meşhur bir sözünde şöyle söylemiştir: “Futbol 90 dakika süren ve sonunda Almanların kazandığı bir oyundur”
Bu sözü boksa uyarlarsak şöyle söyleyebiliriz: “Boks 12 raund üzerinden oynanan ve sonunda Tyson Fury’nin kazandığı bir oyundur”

 

İngiliz Çingene Kral lakaplı Tyson Fury, bu sabah MGM Grand Las Vegas’ta gerçekleştirilen rövanş maçında WBC’nin Amerikalı yenilgisiz ağır siklet şampiyonu Deontay Wilder’ı darmaduman ederek tüm dünyayı şoka uğrattı. Tyson Fury’nin kazanacağını düşünenler olsa da, Wilder’ı nakavt edebileceğini düşünenlerin sayısı oldukça azdı. Ancak ilk raunddan itibaren Fury ringde adeta fırtına gibi esti. Bir önceki maça kıyasla 9 kilo ağır olarak bu maça çıkan Wilder’ın da Fury karşısında yavaş kaldığı görüldü. Fury’nin yumruklarına karşılık veremedi. 2. Raundda Wilder’ı nakavt edeceğini iddia eden Fury 3. raundda buna çok yaklaştı. Sağ krojesiyle Wilder’ı kulak arkasından yakalayan Fury, rakibine profesyonel kariyerinde ilk kez yere düşme deneyimini yaşattı. Kulağında ağır bir hasar ve kanama oluşan Wilder bir daha da toparlanamadı.

 

5. Raundda bu defa karaciğerden yatırdı rakibini Fury. Wilder yine ayağa kalktı, 7. raunda kadar aldığı tüm darbelere rağmen yıkılmayınca Wilder’ın köşesi hakemden maçı bitirmesini istedi ve hakem Kenny Basless araya girerek maçı durdurdu. Böylece çingene kral Tyson Fury 2015 yılında 11 yıllık yenilmez şampiyon Wladimir Klitschko’yu yendikten sonra, 10 maçtır ünvanını koruyan ağır sikletin yenilgisiz şampiyonu Deontay Wilder’ı da yenerek bir kez daha tarih yazdı.

 

ADIN NEDİR?
“TYSON FURY”
MESLEĞİN?
“TARİH YAZMAK”