Dünyanın en iyi boksörlerinden biri olarak gösterilen Amerikalı WBO yarı orta siklet dünya şampiyonu Terence Crawford bu gece Madison Square Garden’da ünvanını korumak için Litvanyalı boksör Egidijus Kavaliauskas ile karşılaşacak.

Amerikalı şampiyon boksör 35 maçta 35 galibiyet, 26 nakavt ile profesyonel kariyerine yenilgisiz bir şekilde devam ediyor. Süper hafif siklette tüm kemerleri topladıktan sonra yarı orta siklete çıkan Crawford, ilk maçında Avustralyalı Jeff Horn’ü mağlup ederek WBO dünya şampiyonluğunu kazandı. Ardından kemerini Jose Benavidez’e karşı koruyan Crawford, son olarak Pakistan asıllı İngiliz eski dünya şampiyonu Amir Khan’ı teknik nakavtla mağlup etti.
Litvanyalı boksör Egidijus Kavaliauskas’ın ise profesyonel kariyerinde 21 galibiyeti ve 1 beraberliği bulunuyor. Kavaliauskas’ın henüz yenilgisi bulunmuyor.

Teofimo Lopez Heyecanı

Gecenin yan ana maçında Amerika’nın yükselen yıldızı Teofimo Lopez çok önemli bir maça çıkacak. Profesyonel kariyerine 2016 yılında başlayan Teofimo, çıktığı 14 maçın 11’ini nakavtla olmak üzere tamamını kazandı. Amerikalı genç boksör yükselen formu ve başarılı boksu ile dikkat çeken bir isim. Teofimo Lopez bu gece Ganalı IBF hafif siklet dünya şampiyonu Richard Commey karşısında ilk dünya şampiyonluk maçına çıkacak.
Ganalı şampiyon boksör Commey’in ise profesyonel kariyerine 26’sı nakavtla olmak üzere 29 galibiyeti ve 2 yenilgisi bulunuyor. Şubat ayında Isa Chaniev ile çıktığı şampiyonluk maçını teknik nakavt ile kazanarak kemeri beline takan Commey, sonrasında kemerini Raymundo Beltran’a karşı korumayı başardı.
Teofimo Lopez ile Richard Commey arasında gerçekleşecek IBF hafif siklet dünya şampiyonluk maçı, kuşkusuz gecenin sonucu en çok merak edilen maçlarından biri.

Michael Conlan da Ringe Çıkıyor

İrlanda boksunun önemli isimlerinden Michael Conlan da gecede ringe çıkacak. 2012 Londra Olimpiyatlarında bronz madalya kazanan Conlan, daha sonra 2015 Doha Dünya Amatör Boks Şampiyonasında altın madalya kazanmanın yanısıra amatörde birçok madalya kazanan oldukça başarılı bir isim. 2017 Yılında profesyonel kariyerine başlayan Conlan, çıktığı 12 maçın tamamını kazandı ve 7 kez rakiplerini nakavt etti. Michael Conlan, gecede Rus boksör Vladimir Nikitin (3-0-0) ile karşılaşacak.

Gecenin maç kartı şu şekilde:

  • Terence Crawford v Egidijus Kavaliauskas (WBO yarı orta siklet dünya şampiyonluk maçı)
  • Teofimo Lopez v Richard Commey (IBF hafif siklet dünya şampiyonluk maçı)
  • Michael Conlan v Vladimir Nikitin (Tüy siklet maçı)
  • Josue Vargas v Noel Murphy (IBF Kuzey Amerika şampiyonluk maçı)
  • George Kambosos Jnr v Mickey Bey (Hafif siklet maçı)
  • Edgar Berlanda v Cesar Nunez (Süper orta siklet maçı)
  • Julian Rodriguez v Manuel Mendez (Süper hafif siklet maçı)