Türkiye’nin gündemindeki Akduman – Abrahamyan olayının perde arkasında yaşananları

Dün bütün Türkiye’nin gündemine oturan ve ana akım medyanın neredeyse tamamının yazıp çizdiği Rus MMA organizasyonu Gorilla Fighting Championship organizasyonundaki Ermeni sporcu Rafael Abrahamyan’ın Batuhan Akduman’ı Rear Naked Choke boğuşu ile hakemlerin müdahalesine rağmen öldürme girişiminde bulunduğu video-haber asılsız çıktı.Hepimizin video’dan şahit olduğu manzara 6 Ekim Pazar gecesi Rusya’nın Samara kentinde düzenlenen müsabaka’da Batuhan Akduman’ın rakibinin merhametsizliğinden müzdarip olmasıydı. Olay haberlerin yanı sıra sosyal medyadada çığ gibi büyüdü. Türkler tarafından adeta topa tutulan Abrahamyan , kendi ülkesinde halk kahramanı ilan edildi.Hepimizin kanını donduran ve kalbimizi öfke ile dolduran görüntülerin ardından Akduman olayın bir komplo olduğu yönünde Instagram Story’sinde detaylı bir açıklama yaptı.

Aynı siklette olmadıkları yönünde beyan veren Akduman , olayın tamamen Abrahamyan’ın kendi  organize ettiği asılsız bir kurmaca olduğu yönünde herkesi aydınlattı.Akduman’ın olayı derinlemesine araştırmasından sonra Türkmen asıllı bir sporcuyu sahte bir Türk pasaportu ile Batuhan Akduman ismi ile dövüştürdükleri bulgusuna varmış. İşin dahada ironik tarafı bağlantıları aracılığla Abrahamyan’ın menajerine ulaşan Akduman sporcuya maç teklifinde bulunmuş ve ikili 15 Aralık’ta Erivan’da karşı karşıya gelecekler.Maç için 71 kilodan 67 kiloya düşecek olan Akduman’ın yerli ve yabancı lokal organizasyonlarda şampiyonlukları bulunuyor.Güreş kökenli Abrahamyan ve vuruş temelli Akduman’ın maçı için Londra’da yaşayan zengin Türk organizatörlerde devreye girmiş durumda.

Asparagas haber ile başlayan sürecin kitlelerin takip edeceği büyük bir organiasyonu dönüşmüş olması gerçekten takdir edilesi.  Hele ki MMA sporunun Türkiye’de hakettiği yere gelmesi için gönül vermiş Fight World Turkey ailesi için oldukça heyecan verici. Akduman’a verdiği emek ve çaba için gönülden teşekkür ederiz. Trajı hergün yüzbinleri bulan gazeteler MMA sporcularına  hala Boksör olarak hitap ediyor.Maçı herkes kadar bende heyecanla bekliyor olacağım.