UFC 241: Nate Diaz vs. Anthony Pettis İncelemesi!

657

S Sport Plus aracılığıyla izlediğimiz UFC 241 gecesinde belkide yılın en iyi maçlarına tanıklık ettik. Ama bu yazımızda Pettis ve Diaz arasında kıran kırana geçen maçı inceleyeceğiz.

İlk raundun ilk dakikaları ayakta geçti. Maçın bitimine son 01.36 dakika kala Anthony Pettis Nate Diaz’ın boğazını sıkarak yere aldı. Bir süre giyotin pozisyonunda yerde Nate Diaz’ı kontrol altında tutsada amacına ulaşamadı. Diaz kendini kurtardığından raundun bitimine yerde güzel bir dövüş izledik.

2. Raund 1. raunda kıyasla daha hareketli başladı. Anthony Pettis raundun başında attığı lowkicki Diaz’a kaptırdığı için yere düştü ancak seri bir şekilde ayağa kalktı. Kafesin kenarında biraz vuruştuktan sonra tekrar ortaya açıldılar. Anthony Pettis Diaz’ın yüzüne yumruk attığı sırada parmağı Diaz’ın gözüne girdi ve Diaz kısa bir mola aldı. Son dakikalara doğru Pettis’in kafasına aldığı sert darbeler onu bi hayli yordu. Maçın son 1 dakikası kafes kenarında çok heyecanlı geçti. Gong çaldığında Pettis o kadar yorgundu ki direk olduğu yere çöktü. Diaz ne kadar hırçın dövüştüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

3. raund biraz sakin gibi başlasa da 3. dakikadan sonra inanılmaz derecede sert geçti. Pettis kafasına o kadar sert darbeler aldı ki yere düştü. Yerde de kafasına çok sert yumruklar aldı. Tüm seyirci ayağa kalktı eminim çoğumuz hakemin araya gireceğini düşünmüşüzdür.

Maç Nate Diaz’ın galibiyeti ile sonuçlandı. Anthony Pettis twitter üzerinden Diaz’ı tebrik ederek sporda ki saygıyı göstermiş oldu.