UFC 242: Islam Makhachev vs. Davi Ramos İncelemesis

Dün gece S Sport Plus aracılığıyla izlediğimiz Abu Dhabi’de gerçekleşen UFC 242 etkinliğinde çok güzel maçlara şahitlik ettik. Bunlardan birisi de Islam Makhachev ve Davi Ramos arasında gerçekleşti.

Bir tarafta sambo avrupa şampiyonu Islam, bir tarafta brazilian jiu jitsu da dünya şampiyonluğu dahil olmak üzere birçok şampiyonluğu olan Davi Ramos olması bu maçın yerde geçeceğini düşündürdü. Ancak ilk roundda iki tarafta beklenileni veremedi ve maç ayakta devam etti.

İkinci raund ilk raunda göre çok çok hareketli başladı. Islam’ın rakibinin kafasına attığı yüksek tekme Davi Ramos’u adeta sinirlendirdi. Sert yumruklar ile Islam’ın üzerine gitti ve onu tellere sıkıştırdı. Her ne kadar Islam’ı yere almak istese de güzel takedown savunmasıyla buna izin vermedi.

Üçüncü raund başladığında Davi Ramos yine sert yumruklarla Islam’ı tellere sıkıştırmak istedi ancak bu kez Islam, Ramos’u yere almayı başardı ve çok sert yumruklarla onu bir nebze de olsa yordu. Maç Islam Makhachev’in galibiyetiyle sonuçlandı.