UFC 244: Derric Lewis vs. Blagoy Ivanov İncelemesi

Birbirinden heyecanlı ve sert maçlara tanıklık ettiğimiz New York Madison Square Garden’da gerçekleşen UFC 244 gecesinde ana kartın ikinci maçında Derrick Lewis ve Blagoy Ivanov’u seyrettik.

Maç başladığında tribünlerde USA tezarruhatları yankılansa da Ivanov dikkatini hiç bozmadan daha ilk saniyelerde Derrick Lewis’ten göğsüne gelen tekmeyi yakalayarak onu yere almayı başardı. Geçmiş yıllarında wushu sanda sporuyla uğraşan Blagoy Ivanov tekme yakalama konusunda usta bir isim. Yerde maçı hızlı bir şekilde bitirmeye çalışan Ivanov rakibine kimura denemesi yaptı ancak Lewis güçlü bir patlayıcılıkla Ivanov’un altından kalktı ve ayakta sert yumruklarıyla rakibini nakavt etmeye çalıştı ancak rakibi de sağlamlık konusunda çok küçümsenmeyecek bir isim. Lewis klinçte rakibine zor anlar yaşatsa da ağırlıklarından dolayı hızla tükenen kondisyonları yüzünden iki tarafta birbirine karşı çok üstünlük sağlayamadı.

UFC 244: Derrick Lewis vs. Blagoy Ivanov

Bir dakikalık raund arasından sonra ikinci raunda oldukça sert başladık. Derrick Lewis’in yumrukları ve Blagoy Ivanov’un rakibini yere aldıktan sonra yan kontrolde yaptığı sıkı bir kimura denemesi maçın bitmesi için yeterlimi diye düşünürken Derrick Lewis yine kocaman vücüduna rağmen iyi bir şekilde rakibi Ivanov’un altından sıyrılmayı başardı ve büyük elleriyle o kadar sert yumruklar attı ki rakibinin yüzünde kanamalara yol açtı. Derrick Lewis’in gerek klinçte attığı sert diz gerekse yumrukları Ivanov’un direncini kırmaya yetmedi. Üstüne üslük son saniyelerde yine Lewis’i yere götürüp giyotine aldı ancak süre çok yetersizdi.

Üçüncü raunda hiç fire vermeden başlayan Lewis biraz yorgun gözüküyor. Derrick Lewis raundun ortalarında Alexander Volkov’a attığı gibi sert bir aparkat vurmak istedi ancak Ivanov bunu yemedi başarılı bir şekilde kendini savundu. Son saniyelere doğru aldığı sert darbeler Ivanov’u sarssada bu onu bitirmeye yetmedi. 3 raund kıran kırana geçen maçı Derrick Lewis ayrık hakem kararıyla gecenin kazananı oldu.