2020 yılının ilk UFC kartı olan “UFC 246” 18 Ocak Cumartesi günü Las Vegas T- Mobile Arena’da birbirinden harika maçlara ev sahipliği yapacak. Bu maçlardan bir tanesini de UFC’nin kadınlar horoz sıkletinin iki efsanevi ismi olan Holly Holm ve Raquel Pennington yapacak. Daha önce UFC 189 gecesinde kozlarını paylaşan ikili geceyi Holly Holm’ün galibiyetiyle kapatmıştı.

Dövüşçüleri tanıtacak olursak Holly Holm, en son 7 Temmuz 2019 tarihinde UFC 239 gecesinde Amanda Nunes karşısında kafese çıkmıştı. Horoz sıkletin kemerini beline takmayı hayal eden Holm için işler hiç istediği gibi gitmemişti. İlk raundun 4:10. dakikasında Amanda Nunes’e yani kemerin sahibine nakavt oldu. Temmuz ayından bu yana sıkı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Holly Holm, Raquel Pennington karşısına 12 galibiyet ve 5 mağlubiyetlik bir karneyle çıkacak. Holly Holm 2015 yılında “non stop” olarak adlandırılan Ronda Rousey’yi nakavt ettikten sonra bugüne kadar yalnızca iki tane maç kazanabildi. Aralarında Miesha Tate, Valentina Shevchenko gibi kişilerin bulunduğu önemli isimlere mağlup oldu. Holly Holm kafeste dövüşürken her zaman ki gibi elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Dövüş esnasında bacak uzunluğundan sık sık yararlanıp etkili vuruşlar yapacaktır.

Raquel Pennington’a gelecek olursak Pennigton, Holly Holm karşısına 10 galibiyet ve 8 mağlubiyetlik karneyle çıkacak. Bugüne kadar ki dövüşlerinin yüzde 60’ını hakem kararıyla kazandı. Raquel Pennington son 7 dövüşünden 5 tanesini kazandı. En son 21 Temmuz 2019’da Irena Aldana’yı mağlup etti. Önündeki dövüşlerde harika bir kardiyoya sahip olduğunu söyleyen Pennington kadın dövüşçüler arasında en sert yumruk atma kabiliyeti olanlar arsında yer alıyor.

UFC 246 Gecesi 18 Ocak Cumartesi günü Las Vegas T-Mobile Arena’da yapılacak.