UFC 248: Israel Adesanya Orta Sıklet Kemerini Korudu

UFC 248’de gecenin ana maçında Israel Adesanya ile Yoel Romero UFC orta sıklet şampiyonluk maçı için karşı karşıya geldi. MMA severler tarafından büyük heyecanla beklenen bu maç beklentilerin oldukça altında kaldı.

İki dövüşçü de baskı kurma konusunda tereddüt yaşadı, özellikle ilk raund neredeyse birbirlerine vurmadılar. Hem şampiyon Israel Adesanya’nın hem de rakibi Yoel Romero’nun oyun planını kontra vuruşlar üzerine kurguladığı belli oluyordu.

Dövüş boyunca Israel Adesanya, Romero’nun bacağına attığı tekmelerle isabet buldu ve bu alçak tekmeler Romero’nun hareketliliğini kısıtladı.

Sonuç olarak beklentilerin çok altında kalan ve seyircileri memnun edemeyen bu karşılaşma 5 raund sonunda Israel Adesanya kemerini korumuş oldu.

Romero maçtan sonra yaptığı röportajda şampiyona olan saygısın kaybettiğini belirtti ve “Bütün maç benden kaçtı, dövüşmek istemedi.” dedi

Adesanya ise “Romero sadece savunma odaklı maça çıktı, kemeri benden almak için hiç risk almadı” dedi. Adesanya ayrıca böyle dövüşen bir dövüşçü karşısında yapması gerekeni yaptığını, rakibinin bacaklarına çok zarar verdiğini ve canını yaktığını belirtti.

Israel Adesanya’nın bir sonraki kemer savunmasının Temmuz ayında Paulo Costa’ya karşı olacağı konuşuluyor.