Pandemi sürecinin ardından ilk kez Las Vegas’da yapılacak olan UFC 250 gecesinin ana maçında kadınlar tüy sıklet kategorisinin iki sert kadın dövüşçüsünü izleyeceğiz. MMA kariyerinde başarıyla ilerleyen bu iki dövüşçünün kariyerlerine bakacak olursak:

Amanda Nunes, en son UFC 245 gecesinde Germaine de Randamie ile dövüşmüştü. kıran kırana bir maçın ardından Amanda Nunes 5. raundun sonunda hakem kararıyla galip gelen taraf olmuştu. Bu maçtan çok önce UFC 200 gecesinde Miesha Tate’den tüy sıklet kemerini aldıktan sonra, kadınlar MMA dünyasında ki çok önemli isimlerden olan Ronda Rousey, Holly Holm, Cris Cyborg ve son dönemlerde adından sıklıkla bahsedilen sinek sıklet şampiyonu Valentina Shevchenko ile dövüştü ve Valentina hariç diğer tüm isimleri nakavt ederek kemerini korudu.

ABD’nin Miami şehrinde bulunan American Top Team’de rakibine kemerini vermemek için ve onu en kısa sürede nakavt edebilmek için büyük bir özveriyle antrenmanlarını sürdüren Amanda Nunes ve onun en büyük destekçisi olan eşi Nina Ansaroff çok yakında bebek bekliyor. Şampiyonluklarını bebeğine hediye edeceğini söyleyen Amanda Nunes çok heyecanlı olduğunu söylüyor.

Profesyonel MMA hayatına Invicta FC’de başlayan Jungle MMA takımında antrenmanlarını sürdüren kariyeri submissionlarla dolu olan Kanadalı Felicia Spencer 8 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile UFC 250 gecesinde Amanda Nunes’in karşısına çıkacak. Invicta FC’de 16 Kasım 2018’de Pam Sorenson’ı pes ettirerek tüy sıklet şampiyonu olmuştu.

Şampiyonluğunun ardından UFC’ye geçiş yapan Spencer ilk maçını 19 Mayıs 2019 tarihinde Megan Anderson’a karşı yaptı ve ilk rauntta rakibini pes ettirerek UFC’de ki ilk galibiyetini almış oldu. bu galbiyetten hemen iki ay sonra UFC 240 gecesinde Cris Cyborg’un karşısına çıktı ve henüz rakibine göre çok yeni olmasına rağmen son raunda kadar dayandı ancak galip gelen taraf hakem kararıyla Cris Cyborg oldu.

Cris Cyborg vs. Felicia Spencer

Felicia Spencer mağlubiyetin ardından 1 Mart 2020 tarihinde kendisiyle başa baş bir rakip olan Zarah Fairn ile dövüştü. Cris Cyborg karşısında sergileyemediği performansı Zarah karşısında mükemmel bir şekilde sergileyerek rakibini ilk rauntta nakavt etti.

Felicia Spencer