UFC 251 Kamaru Usman vs. Jorge Masvidal Ön İnceleme

Yer yerinden oynayacak! Bu hafta sonu UFC 251’de birbirinden iddialı maçlar izleyeceğiz. Ana maç olan Kamaru Usman ve Jorge Masvidal’in yanı sıra iki kemer maçı daha bizleri bekliyor. Ayrıca bu gece UFC Dövüş Adasındaki gerçekleşecek ilk gece olacak. Bu görkemli açılışta yeni UFC oyununun tanıtımı da yapılacak.

Dominant şampiyon Usman’mı? sokaklardan gelen Masvidal’mi?

Bir tarafta rakiplerinin üzerine kara bulut gibi çöken Kamaru Usman diğer tarafta UFC tarihinin en hızlı nakavtının sahibi Jorge Masvidal. Profesyonel kariyerinde 16 galibiyetinin yanında sadece 1 kez yenilen Usman tartışmasız bir şampiyon, bugünlere Demian Maia, Dos Anjos, Tyron Woodley, Colby Covington gibi önemli isimleri 5 round’luk performanslarla yenerek geldi. Rakibi Masvidal ise kariyerinde 48 maça çıkmış tecrübeli bir isim, bu maçların 35’ini kazanırken 13’ünü kaybetti. Son üç maçını görkemli şekilde kazanan dövüşcü, Daren Till’i nakavt ederken Ben Askren’i 5 saniyede bitirip rekor kırmıştı. Son maçında ise Nate Diaz’ı yenip BMF kemerinin sahibi olmuştu. Usman gibi bir isme karşı maçı sadece 1 hafta kala kampa girmeden kabul etmesi, BMF kemerini ne kadar hakettiğinin ve gözünün ne kadar kara olduğunun açık göstergesi. Dövüş adası için Usman ve Masvidal maçı muazzam bir açılış olacak bizde bu şölene ekranlarımızın başından şahitlik edeceğiz.

Alexander Volkanovski (21-1-0) ve Max Holloway (21-5-0)

Gerek grappler gerek striker önüne gelen herkesi yenerek Featherweight kemerinin sahibi olan Volkanovski, Max Holloway’e karşı. Daha önce UFC 245 gecesinde karşı karşıya gelen ikili kozlarını paylaşmış, Volkanovski 5 round’un sonunda maçı kazanarak kemerin sahibi olmuştu. Aralık 2019’da gerçekleşen bu maçtan sonra ikili arasındaki sürtüşme bitmedi ve UFC 251’e rövanş ayarlandı. Maçlarını genelde yerde isteyen Volkanovski ilk maçta Holloway ile ayakta vuruşmuştu. Ara sıra maçı yere almak istesede, Holloway bu girişimleri savuşturmayı başarıp takedown izni vermemişti. Featherweight kemeri eski sahibine mi dönecek? yoksa yeni sahibinde mi kalacak? Cevabını hafta sonu alacağız!

UFC 251 ana kartındaki diğer maçlar şöyle;

Petr Yan ve Jose Aldo (Bantamweight kemer maçı)

Jessica Andrade ve Rose Namajunas

Amanda Ribas ve Paige Vanzant

Ayrıca alt kartta Türk asıllı İsviçre’li dövüşcü Volkan Özdemir, Jiri Prochazka ile Hafif Ağır Siklette karşılaşacak.

UFC 251 gecesinde tanıtımı yapılacak olan yeni Ea Sports UFC 4 oyunu ile ilgili inceleme ilerleyen günlerde fightworldturkey.com ‘da sizlerle olacak.