UFC 252 Sean O’Malley vs. Marlon Vera İncelemesi

25 yaşında (12-0) karnesi, yüksek nakavt yüzdesi ve strike gücü, çılgın saç stilleri ve Conor McGregor gibi süperstarların yerinde gözü olan bunu defalarca dile getiren, izlemesi zevkli ilgi çekici, bahis şirketleri tarafından mutlak favori gösterilen ”Sugar” Sean O’Malley rakibi Marlon Vera’ya boyun eğdi.

 

Namağlupların galibiyet serileri bozulmaya devam ediyor

Son zamanlarda namağlup dövüşçülerin art arda yenilmesi gözlerden kaçmamıştı. UFC 252 gecesinde bu kervana Sean O’Malley’de katılmış oldu.

Maçın başlarında O’Malley kendinden emin bir şekilde, uzun boyunun da vermiş olduğu avantajla mesafeyi iyi ayarlayarak sakin başladı. Akabinde alçak ve orta tekmelerle isabet bulup Marlon Vera’nın canını yaktı ama Vera dersine iyi çalışmış olsa gerek rakibinin üzerine asla basmadı sabırla uygun anı bekledi. İlk rauntun ortalarında O’Malley dengesini kaybedip sağ bacağından bir sakatlık yaşadı o andan itibaren sağ bacağını arkaya alması, kollamaya çalışması ve canının yanması açık bir şekilde görüldü böylelikle Marlon Vera oyununu bu duruma göre şekillendirdi. Patlayıcı vuruşlar ile hızlanan ve rakibini bir an önce bitirmek isteyen Sean O’Malley bu vuruşların ardından bacağındaki sorun yüzünden yere düştü. Rakibi Vera direk içeri girip yerde sert vuruşlara başladı, attığı 2 dirsek O’Malley’in yüzüne direk isabet buldu ve hakem Herb Dean araya girerek maçı bitirdi.

 

Çok talihsiz bir şekilde denge kaybından dolayı geçirdiği sakatlık ve buna sonuç olarak aldığı yenilgi Sean O’Malley’in namağlup karnesini bozdu. Büyük bir geleceği olacağı şüphesiz, umarız bu sakatlık dövüş kariyerine sekte vurmaz ve O’Malley’in göz alıcı nakavtlarını izlemeye devam ederiz.