UFC 256: Kevin Holland vs. Jacare Souza İncelemesi

UFC 256 'da gecenin maçı olmaya adam maçta Kevin Holland, Brezilyalı rakibi Ronaldo Souza'yı ilk rauntta nakavt etti.

UFC 256 ‘da gecenin en güzel maçlarından birinde, orta sıklette Kevin Holland , Brezilyalı rakibi Jacare Souza’ yı ilk rauntta nakavt ederek galibiyete ulaştı.

Hızlı başlayan maçta daha önce 10 kere dünya Jiu Jitsu dünya şampiyonluğu bulanan Jacare Souza, maçın başında bu avantajından faydalanmak için takedown denemesi yaptı ve rakibini yere indirdi.

Ancak Kevin Holland bu denemeyi iyi karşılayarak rakibini yerde kontrol etmeyi başardı ve çok sert dirsek darbeleriyle Souza ‘ya ciddi hasar verdi.

Maç daha sonra ayakta devam etti clinch denemesinde bulunan Souza , Holland ‘ı yere almayı başarmışken Holland ‘ın yumruğuyla sarsıldı ardından ard arda yumrukların gelmesi Souza yerden kalkamadı ve Kevin Holland MMA kariyerindeki 21.galibiyetini elde etti.

Jacare Souza ,  Jack Hermansson ve hafif sıkletteki Jan Blachowicz yenilgisinin ardından üst üste 3.yenilgisini aldı. 2020 yılını çok aktif geçiren Kevin Holland , bu yıl çıktığı 5 maçta 5 galibiyet alarak dikkatleri üstüne çekti. Bu galibiyetle birlikte gecenin performansı bonusunu ‘da kazanan Kevin Holland ‘ın, UFC’ deki çıkışı tüm hızıyla devam ediyor