Bellator şampiyonu Chandler’dan UFC’ye bomba giriş!

2020’nin eylül ayında UFC ile anlaşan Bellator şampiyonu Michael Chandler bugüne kadar birçok UFC dövüşçüsü tarafından şüpheyle yaklaşılan bir isim oldu. Bu yaklaşımlara karşı sessiz kalan sadece görkemli bir giriş istediğini belirten Chandler, cevabını ilk UFC maçında verdi.

Michael Chandler UFC257

Dustin Poirier’i zorlayan Dan Hooker, Michael Chandler’a karşı 2. rauntu göremedi

Maça oldukça agresif başlayan ve rakibinin üstünde baskıyı kuran isim Chandler olurken rakibi Hooker alçak tekmelerle bu baskıyı bozmaya çalıştı. Başlarda Hooker’ın 10 cm’lik boy avantajından kurduğu mesafede tereddüt eden Michael Chandler gövdeye attığı birkaç yumruk ve bir tekmeden sonra soluyla çeneyi yakaladı ve maçı bitirdi. Tam olarak ilk rauntun yarısında, 2 dakika 30 saniyede biten bu maç Chandler’a istediği o görkemli girişi verdi. Chandler galibiyetini ise Justin Gaethje’den alışkın olduğumuz ters takla ile kutladı.

”Conor McGregor, Suprise Suprise!”

Galibiyetinin ardından uzatılan mikrofona patlayan Michael Chandler;

”Uzun bir yolculuk oldu, inişler çıkışlar ama yakın zamanda kemer maçını alıcam. Pro kariyerimin en güzel anı bu! Conor Mcgregor, sürpriz sürpriz Lightweight’de yeni bir kral var! Dustin Poirier, senin zamanın Khabib ile bitti! Beni bitirebiliyorsanız bitirin, sizinle zirvede görüşeceğiz!” diyerek sikletteki herkese meydan okudu.