Beklenen gün artık çok yaklaştı ! UFC 257, Yas adası , Abu Dabi ‘de 24 Ocak Pazar günü Türkiye saati ile 6.00’da dünyanın dört bir yanındaki izleyicileriyle buluşacak. İki yıldızın Yas adasındaki son hazırlıklarını UFC ‘nin embedded serisinden izleyebilirisiniz.

UFC 257 ‘nin ana olaylarında iki önemli maç bizleri bekliyor. Önce Dan Hooker ve UFC ‘de ilk maçına çıkmaya hazırlanan Micheal Chandler maçı bizleri karşılayacak. Daha sonra gecenin beklenen maçı “The Notorious” Conor McGregor ile The Diamond “Dustin Poirier karşı karşıya gelecek. Bu maç ile iki yıldız 6 yıllık aradan sonra tekrar karşı karşıya gelecek. İlk maçın galibi olan Conor Mcgregor için bu maç tekrar ” Gerçek ” McGregor ‘u gösterme maçı olacak. Dustin Poirier, için ise bu maç, 6 yıl aradan sonra kaybettiği ilk maçın rövanşını alıp kemer maçına çıkma imkanı olarak gözüküyor.

Tartıda Drama Yaşanmadı !

Eski çifte şampiyon tartıya gelen ilk isim olup 155 pound geldi. Daha sonra Dustin Poirier tartıya gelip 156 pound rakamını gördü. Yan-Ana maçta karşı karşıya gelecek olan iki isim Micheal Chandler ve Dan Hooker ‘da tartıda sorun yaşamayıp 156 pound ile kiloyu tutturdular. Ve böylece tartı gününde herhangi bir drama yaşanmamış oldu. Yanlızca ,prelimlerde izleyeceğimiz Khalil Rountree, 205 pound’un 0.5 pound üzerinde gelince kendisine 2 saatlik bir zaman verildi ve Rountree kiloyu tutturmayı başardı.

Son Yüzleşmeler Gerçekleşti !

Beklenen yüzleşme gerçekleşti ! Dev maçtan önce Conor McGregor ve Dustin Poirier karşı karşıya geldi. İki ismin yüzleşmesi UFC tarihine geçecek görüntüler oluşturdu ,samimi ve dostça havada geçen yüzleşme de Dustin Poirier, Conor McGregor ‘a acı sos hediye etti.

Maç Öncesi Açıklamalar Nasıldı ?

Conor McGregor ,genellikle verdiği röportajlarda Dustin’ e duyduğu saygııyı dile getirirken,yine iddalı bir açıklamadan kaçınmayıp Dustin ‘i 60 saniyede yere indireceğini söyledi. Dustin ise Conor ‘ı iyi analiz ettiğini önceki maçlardan ders çıkardığını ve bu maça çok hazır olduğunu belirtti. Gecenin Co-Main olayında Micheal Chandler, UFC ‘deki ilk maçına hazır olduğunu söyleyip Dan Hooker’ a bu maçı aldığı için teşekkür etti. Dan Hooker ise Micheal Chandler’ın UFC ‘de hiç maç yapmadığı için tahmin edilmez bir dövüşçü olduğunu ve bu yüzden Top-5 teki hiçbir dövüşçünün bu maçı almak istemediğini vurguladı.