3 tane şampiyonluk maçına ev sahipliği yapan UFC 259 gecesinin yan ana maçında 21 galibiyet 4 mağlubiyete sahip Amanda Nunes’i ve 11 galibiyet 5 mağlubiyete sahip Megan Anderson’u izledik. Amanda Nunes, çoğu maçında olduğu gibi bunda da oldukça hızlı davrandı ve maçı ilk rauntta bitirdi. Maçın incelemesine geçmeden önce iki dövüşçünün de kısaca kariyerlerinin inceleyelim.

Amanda Nunes:

Amanda Nunes, 10 Temmuz 2016 tarihinde yapılan UFC 200 gecesinde Miesha Tate’den devraldığı horoz sıklet kemerini o gün bugündür en iyi şekilde koruyor. Ronda Rousey, Valentina Shevchencko, Cris Cyborg ve Holly Holm gibi çok önemli isimlere karşı kemerini başarıyla savundu. Bundan önce ki son dövüşünü 7 Haziran 2020 tarihinde Felicia Spencer karşısında yapan Nunes, 5. rauntta rakibine karşı hakem kararıyla galip gelmişti.

Megan Anderson:

Megan Anderson Invicta FC organizasyonunda şampiyon olduktan sonra UFC’ye geçti. UFC’deki ilk maçında onu zorlu bir rakip bekliyordu. O rakip ise Amanda Nunes’in ilk rauntta nakavt ettiği Holly Holm idi. 3 raunt süren maçın sonunda Megan Anderson rakibine hakem kararıyla mağlup gelmişti. Bundan önceki son dövüşünü 1 Mart 2020 tarihinde Norma Dumont karşısında yapan Anderson, rakibini ilk rauntta nakavt ederek galibiyete ulaşmıştı.

Maç İncelemesi:

UFC 259 gecesinde kafese giren iki kadın dövüşçüden birisi kemerini savunmanın heyecanını yaşarken diğeri de kemeri almanın heyecanını yaşıyordu. Artık zaman geldi ve gong çaldı. Maça oldukça sert başlayan Amanda Nunes daha ilk dakikalarda attığı yumrularla rakibini oldukça sersemletti. Görünene göre Nunes, rakibini bir an önce nakavt etmek için kafese girmiş. Megan Anderson rakibinin yumruklarından korkmuş olmalı ki ona dalıp yere almak istedi. Ancak işler hiç de istediği gibi gitmedi ve Amanda Nunes onu altına alarak biraz yumrukladı ve ardından armbar tekniği ile rakibini pes ettirdi.

Amanda Nunes çıktığı son 12 maçın hepsini mükemmel bir şekilde kazanmayı başardı. Dünyanın en iyi kadın dövüşçüsü olma yolunda ileriyor.

LAS VEGAS, NEVADA - JUNE 06: Amanda Nunes of Brazil celebrates after her unanimous-decision victory over Felicia Spencer of Canada in their UFC featherweight championship bout during the UFC 250 event at UFC APEX on June 06, 2020 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Jeff Bottari/Zuffa LLC)