Evet… Büyük güne yalnızca 2 gün kaldı ! UFC 259, pazar günü Türkiye saati ile 06.00 ‘da harika maçlar ile bizleri karşılıyacak. Dev gecede birbirinden güzel 3 kemer maçı izleyeceğiz.

İlk kemer maçı olarak horoz sıklet şampiyonu Petr Yan kemerini, karşısında 5 maçlık galibiyet serisi ile büyük bir yükseliş yakalamış Aljamain Sterling ‘e karşı koruyacak.

Gecenin ilerleyen saatlerinde hız kesmeden UFC tarihinin en iyi kadın dövüşçüsü Amanda Nunes ‘i izleyeceğiz. UFC tarihinde iki kemeri aynı anda elinde bulunduran ilk ve tek dövüşçü olan Nunes, tüysıklet kemerini korumak için Megan Anderson karşısında galibiyet arayacak.

Gecenin ana olayında ise şampiyon, şampiyona karşı olacak. Yenilgisiz ortasıklet şampiyonu Israel Adesanya, çifte şampiyon unvanını almak için Jan Blachowicz ‘i geçmeye çalışacak.

Ana kart ‘ta bu üç güzel kemer maçının yanında, Khabib ‘in geleceğin hafıf sıklet şampiyonu olarak gösterdiği Islam Makhachev vs Drew Dober ve Thiago Santos vs Alexandar Rakic maçları ‘da gecenin dikkat çeken maçları arasında.

Geceye Dair Önemli Bilgiler

UFC 259, UFC Apex, Las Vegas ‘ta düzenlenecek ve geceye, güvenlik önlemlerinden dolayı seyirci alınmayacak.

Bu maç ile birlikte Israel Adesanya, kusursuz kariyerindeki 20 maçlık galibiyet serisine bir yenisini daha eklemeye çalışacak ve bu rakibini de geçmesi halinde, Conor McGregor, Daniel Cormier, Amanda Nunes ve Henry Cejudo ‘nun ardından iki kemeri aynı anda elinde bulunduran 5. isim olacak.

UFC tarafından bir zamanlar neredeyse kapı dışarı edilecek olan Jan Blachowicz ise kariyerine, 2017 yılından sonra neredeyse yeni bir sayfa açtı. En son Dominick Reyes ile kafese giren Blachowicz, üstün performansı ile izleyenleri oldukça etkilemişti. Ancak Adesanya ile yapacağı maç şüphesiz kariyerindeki en zor maç olacak.

ABU DHABI, UNITED ARAB EMIRATES - SEPTEMBER 27: (L-R) Jan Blachowicz of Poland punches Dominick Reyes in their light heavyweight championship bout during UFC 253 inside Flash Forum on UFC Fight Island on September 27, 2020 in Abu Dhabi, United Arab Emirates. (Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC)

Ağır favori olarak çıkacağı maçta Amanda Nunes ‘i ise çok zorlu bir rakip bekliyor. Megan Anderson, daha önce Holy Holm ve Felicia Spencer gibi büyük isimler karşısında da galibiyet almıştı. Ayrıca, Nunes karşısındaki boy ve reach uzunluğu avantajını lehine kullanabilirse bu gecede büyük bir sürprize şahit olabiliriz.

Son zamanların yükselişteki ismi Aljamain Sterling, Corey Sandhagen galibiyetinin ardından çıkışını şampiyon Petr Yan karşısında taçlandırmak isteyecek. Baskılı bir oyun stiline sahip olan Petr Yan karşısında galibiyetin anahtarı, Petr Yan’ın kombinasyonlarını engelleyip rakibinin arkasına geçmeye çalışmak olabilir.