UFC 260’ın en beklenen dövüşlerinden bir tanesi de gecenin yardımcı ana müsabakası olan ve hafif orta sıklette gerçekleşen Woodley ile Luque arasındaki müsabaka oldu. Eski şampiyon Woodley, kötü gidişe son vermek isterken, sıkletin yükselen isimlerinden Vicente Luque ise büyük bir ismi yenerek yükselişini devam ettirmek ve kemere giden yolu hızlandırmanın peşindeydi.

Şampiyonluğu kaybettiği Usman dövüşü de dahil olmak üzere, son üç müsabakasından yenilgi ile ayrılan Woodley için bu dövüş “ya tamam ya devam” niteliğindeydi. Luque ise son iki dövüşünde etkileyici ve nakavtlı galibiyetler almış ve özgüveni gayet yerindeydi.

Sıkletin 7 numarası Woodley ile 10 numarası Luque arasındaki mücadele, izleyicilere ikilinin beklentileri fazlasıyla karşıladığı, eğlenceli ve seyir zevki yüksek bir görsel şölen sundu. Özellikle Woodley, taraftarlarına belki de emekli olmadan önce son bir kez agresif bir müsabaka izleteyim demek istedi. Önceki dövüşlerinin aksine eski şampiyon daha dövüşün başından itibaren tamamen hücuma yönelik bir oyun planı izledi. İkili baştan sona bir aksiyon içerisinde geçen dövüşte karşılıklı olarak birbirlerini yıprattılar. Ancak ilk rauntun ikinci yarısında, Luque rakibini yakalamayı başardı ve Woodley’i bir hayli sersemletti. Buna rağmen geri çekilmeyip grogi durumda olmasına rağmen saldırmaya devam eden Woodley’i tekrardan düşürüp pes ettirmek, Luque için zor olmadı.

UFC 260 results: Vicente Luque submits Tyron Woodley with D'arce choke in  crazy opening round - MMA Fighting
Vicente Luque, Woodley’i “Brabo Choke” ile pes ettirerek 1. raunt 3:56’da müsabakanın kazananı oldu.

Bu müsabakanın ardından Woodley’nin mağlubiyet serisi 4’e çıkarken 38 yaşındaki dövüşçünün bundan sonraki kariyeri ile ilgili yorum yapmak şu aşamada bir hayli zor gözükmekte. 3 maçlık nakavt ve pes ettirme içeren bir galibiyet serisi yakalayan ve etkili yükselişini sürdüren Brezilyalı Vicente Luque ise, henüz 29 yaşında ve kemer müsabakasına giden yolda emin adımlarla ilerlemeye devam etmekte.