UFC 262 : Edson Barboza vs Shane Burgos

UFC 262'de Edson Barboza vs Shane Burgos dövüştü... ilginç nakavt izleyenleri şaşkına çevirdi... kanlı geçen dövüş fight of the night bonusunu almayı başardı.

Barboza vs. Burgos

UFC 262 Oliveira, Chandler, Ferguson gibi isimleri uzun zaman sonra tekrar sahneye çıkarttı. Seyirci ilgisi bağlamında hafif sıklet kartı baskın gelse de UFC 262 Fight of the Night bonusunu tüy sıkletin kanlı geçen ana kart dövüşü Edson Barboza vs Shane Burgos kazandı.

Edson Barboza vs Shane Burgos İnceleme

Edson Barboza ilk 30 saniyede rakibinin kalflerine 5 tane bomba yollayarak maça başladı. Shane Burgos, rakibinin üzerine yürüyen taraf olmasına rağmen genelde Barboza'nın üstünlüğünde geçen maç, iki dövüşçünün birbirine vurduğu sert kombinasyonlarla devam etti. Shane Burgos neredeyse hiç geri adım atmazken, sürekli rakibine yakın olması maçın sertliğini daha da artırdı.

Edson Barboza son raunda kadar rakibine vurduğu tekmelerle baskın görüntüsünü pekiştirirdi. Barboza'nın ikinci raundun sonunda kanattığı ayağı dövüşün dikkat çeken ayrıntılarından biri oldu. Shane Burgos'un Barboza'ya ezilmemesi ve sağlam kombinasyonlarla rakibine cevap verebilmesi, dövüşe UFC 262 Fight of the Night bonusunu kazandırdı.

İlginç Nakavt

Son raund, low kick takaslarıyla devam etti. Genelde birbirlerinin yumruk mesafesinde kalan dövüşçüler için Barboza'nın oturttuğu son kombinasyon maçın bitimini işaret etti. Shane, rakibinin üstüne doğru adımladı ve Barboza'dan sol direk ve sağ overhand kombinasyonu geldi. Shane'in ayakta kalmasına rağmen birkaç saniye sonra dengesini korumaya çalışarak tellere doğru geri geri düşüşünü izledik. UFC 262 nin ilginç olayları arasına giren bu nakavt, Barboza'nın gecenin maçı bonusu koleksiyonuna bir parça daha ekledi.

Octagon röportajında Barboza nakavt için "Koçumun bana neden vurmaya devam et dediğini anlamadım. Görmemiştim, sonra bir anda düşmeye başladı. Ben de iyi o zaman bitirelim şu maçı dedim." yorumunu yaptı. Ayrıca yeni sıkleti olan tüy sıklette daha rahat olduğunu ifade etti.