UFC 263: Moreno Vs Figueiredo

UFC 263 yeni bir şampiyonun doğuşuna ev sahipliği yaptı.Yılın dövüşüne aday ve beraberlik kararıyla biten ilk maçın ardından, ikinci maçta ilk maçı aratmayacak cinstendi. Kariyerinde sadece bir yenilgisi bulunan Figueiredo maça favori olarak çıksada tahtının sallantıda olduğu anlaşılmıştı.Moreno ise ilk maçtan sonra adını duyurup, UFC 'nin Meksikadaki izleyicileri için yorumculuk bile yapmıştı.

Moreno ikinci karşılaşmaya çok hızlı başladı. Özellikle yumruklarındaki hız dikkat çekiciydi.ilk raundun son daikikalarında Figueiredo'nun attığı kroşeye sol eliyle karşılık verince, rakibini yere düşürmeyi başardı ancak Figueiredo, hızlı şekilde toparlanarak ilk rauntta maçın bitmesine izin vermedi.

İkinci raundun başına Figueiredo başarılı bir takedown girişiminde bulundu. Yerde çok iyi olduğu bilinen Figueiredo rakibini iyi kontrol etti ancak Moreno'nun başarılı savunması ve hatta raunt içinde Figueiredo'yu yere düşürmesi yeni bir şampiyonun geldiğinin sinyalleri gibiydi.

İlk iki raundu domine etmesinin ardından üçüncü rauntta da kafesin merkesini yerleşip rakibine üstünlüğünü kabul ettiren Moreno, raunt başlayalı sadece 2 dakika olmuşken Figueiredo'yu hızlı bir takedown ile yere indirip arkasına geçmeyi başardı ve rakibini rear naked choke ile boğarak sineksıkletin yeni şampiyonu olmayı başardı. 

Dövüşten sonra Figueiredo ne kadar büyük bir şampiyon olduğunu göstererek yenilgide bile büyük karakter sergiledi. Moreno ise sineksıkletin yeni şampiyonu olmasını ardından duygusal anlar yaşadı.