UFC 265 Jose Aldo vs. Pedro Munhoz İncelemesi

Rio'nun kralı Pedro Munhoz maçı ile geri döndü!

Pedro Munhoz (19-5-1) sikletinin 9 numarası, American Top Team ile çalışan bugüne kadar galibiyetlerindeki nakavt ve submission oranları dengeli olan, tıpkı Jose Aldo gibi Brezilya'lı bir isim.

Jose Aldo (29-7)'yu ise fazla anlatmaya gerek yok. Efsane olarak nitelendirilebilecek bir isim olan Aldo Bantamweight'de kemerini arıyor.

Maç başladığında Jose Aldo boks üzerine bir oyun kurmaya çalışırken rakibi Munhoz alçak tekme ve dönerek tekme atarak Aldo'nun oyununu bozmayı hedefledi. İlk raunt iki taraf içinde sakin ve dengeli tamamlandı.

2. raunda daha agresif başlayan taraf Pedro Munhoz olsa da Aldo gövdeye attığı yumruklar ile Munhoz'un nefesini bitirmeye çalıştı. İkili 2. rauntda da aynı şekilde dengeli götürdü.

 

Son raunda taraflar sarılarak başladı ve Brezilya'lıların Jose Aldo'ya ne kadar saygı duyduğunu birkez daha gördük. 

Sağ sol kombinasyonları hızlı şekilde devreye sokan Aldo son rauntda daha dinamik görünürken Pedro Munhoz'un sol kaşını açtı ve hasar yarattı. Hızlı elleriyle gözlerimizin pasını silen Aldo, maçı hakem kararıyla kazanmayı başardı.

''Kemeri istiyorum ve çok çalışıyorum..'' diyen Jose Aldo prime dönemini takip eden yenilgilerinin ardından yeni bir kariyer inşa edip Bantamweight kemerini alabilecek mi? Cevaplar için sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın.