UFC Arjantin Bu Gece!

UFC bu gece Arjantin’in Buenos Aires kentinde izleyicilere güzel bir dövüş kartı sunacak. Gecenin ana maçını ve dikkat etmeniz gereken maçlarını bu yazıda derleyeceğiz.

Santiago Ponzinibbio vs. Neil Magny

Gecenin ana maçında Arjantin’i temsil eden Ponzinibbio, 31 yaşındaki Neil Magny ile karşılaşacak. Ponzi, Lorenz Larkin’e 2015’de kaybettikten sonra üst üste 6 maç kazandı. Son maçında Mike Perry’i yenen Ponzi için Magny karşısında alacağı bir galibiyet sikletin ilk 5’ine iyiden iyiye yaklaşması demek olacak. 

Neil Magny ise istikrarsız ve dalgalı performanslar sergilese de her zaman rakipler için bir tehdit. Son 2 maçını kazanan Magny UFC 217’de Carlos Condit gibi sükseli bir ismi yenerek önemli bir başarıya imza atmıştı.

Sikletin zirvesinde Tyron Woodley’nin Colby Covington’la karşılaşmasına kesin gözüyle bakılıyor. Siklette aday konumunda bulunan Thompson, RDA, Lawler, Ponzi, Magny, Usman gibi isimler önümüzdeki süreçte hata yapmak istemeyeceklerdir. Bu nedenle Ponzi ve Magny arasındaki karşılaşma ekstra önem taşıyor.

Benim favorim seyirci desteğini de alacak olan Ponzi’den yana. Magny her ne kadar son zamanlarda iyi gözükse de kritik maçları kaybediyor. (RDA, Larkin)

Ricardo Lamas vs. Darren Elkins

Darren Elkins ismini gördüğünüzde şunu bilin, izleyeceğiniz maç eğlenceli olacak. Elkins her zaman yeteneğinin yanına yüreğini de katan bir isim. Hala izlemeyen varsa Mirsad Bektic maçını kaçırmamanızı tavsiye ediyorum. Elkins Temmuz ayında Volkanovski’ye kaybedene kadar 6 maçlık bir galibiyet serisine sahipti ve Bektic, Michael Johnson, Bermudez gibi önemli isimler de bu seride mağlup edilenler arasındaydı.

Ricardo Lamas zamanında Jose Aldo ile kemer maçına çıkmış bir isim ama o da tıpkı Magny gibi istikrardan uzak. Aldo’ya 2014’de kaybettiğinden beri son 9 maçın 5’ini kazanıp 4’ünü kaybetti. Son iki maçından birinde Emmett’a çok kötü nakavt olan Lamas, son maçında da ayrık karar ile Bektic’e yenildi.

Khalil Rountree vs. Johnny Walker

İki ismin Gökhan Saki ile de birer ortak noktaları var. Khalil Rountree geçtiğimiz aylarda Gökhan Saki’yi nakavt etmişti. Johnny Walker ise UFC biletini “Dana White’s Contender Series”de Gökhan Saki’nin yendiği Henrique Da Silva’yı yenerek almıştı.

Walker, UFC’deki ilk maçında seyirciyi etkilemek isteyecektir ancak Rountree, özellikle Saki gibi bir ismi yendikten sonra işleri daha ciddiye alırsa neler yapabileceğini de gösterdi. Ben Rountree’yi, bitirici yanını da öne çıkartarak, bir adım önde görüyorum.

Cynthia Cavillo vs. Poliana Botelho

Team Alpha Male’in “alfa kızı” Cavillo çok iyi başladığı UFC kariyeri önce Esparza mağlubiyeti, sonra da esrar kullanımı nedeniyle aldığı 9 aylık ceza nedeniyle yara aldı. 

Botelho ise UFC’deki ikinci maçına çıkıyor. İlk maçında puanla Pearl Gonzalez’i yenen Botelho daha önce farklı federasyonlarda aldığı 6 galibiyeti de nakavt ile almıştı.

Şahsi favorim dün geceye kadar Cavillo’ydu ancak Cavillo adet dönemine girmesi sebebiyle kilo kesemedi. Kesememek bir yana tartıdaayakta duracak gücü bile bulmakta zorlandı. 3 pound fazla tartım veren Cavillo gelirinin yüzde 20’sini rakibine vermek zorunda kalacak. Kalan 1 günde ne kadar kendini toparlar bilinmez ama bu maçı da kaçırmamanızı tavsiye ederiz.