UFC Başkanı Dana White Yeni Yeteneklerin Peşinde

UFC’nin vizyoner başkanı Dana White sahibi olduğu dünya’nın en büyük MMA organizasyonu UFC’de gelecekte yer alacak yeni yetenekleri keşfetmek için 2017 yılından beri her hafta UFC Fight Pass’te maçlara canlı olarak yer verdiği Dana White’s Tuesday Night Contender Series isimli headhunting programına yapımcılık yapıyor.2018 yılından beri Brezilya versiyonu’da başlayan seri’nin ABD versiyonu Las Vegas’da UFC Training Centre’da çekiliyor.

Dana White bu hamle ile gelecekte UFC dışındaki liglerden kendi ligine uygun özellikte atletleri aramak zorunda kalmayacak. Bir nevi diğer liglere olan bağımlılığından kurtulmuş olacak. UFC günümüzde MMA organizasyonları arasında bir nevi Şampiyonlar Ligi konumunda ve kariyerini bu ligde sürdürebilmek veya kontrat imzalama şansına ulaşmak için kendini irili ufaklı diğer MMA organizasyonlarında kanıtlama gerekliliği bulunuyor.

Snoop Dog ve UFC Hall Of Famer Urijah Faber’in sunduğu programda her hafta farklı sıkletlerden kendini kanıtlamak isteyen sporcular çıkıp dövüşüyorlar ama UFC’den konrat kapmak için uğraşıyorlar.Lig’i sürükleyecek yeni isimler sürekli bulunmazsa diğer bir deyişle ligde bir devir daim yaratılamazsa UFC büyüyemez ve varlığını sürdüremez. White’ın vizyonlarına her gün yeni bir hamle ekleniyor ve kurulduğu yıldan beri lig’in geldiği nokta’nın tesadüf olmadığını hepimize bir kez daha kanıtlıyor.