UFC Busan Sonuçları

0
137


Güney Kore’de gerçekleşen UFC Dövüş Gecesi Busan harika dövüşlere sahne oldu.

Gecenin yan ana maçı hafif ağır sıkletteki merakla beklenen Volkan Özdemir ve Aleksandar Rakic karşılaşmasıydı. Karşılaşmaya öne adımlayarak başlayarak baskılı olmak isteyen isim Volkan olsada ilk raundun başlangıcıyla birlikte ağır ve patlayıcı yumruklar atan bir Rakic vardı. Volkan, Rakic’in patlayıcı yumruklarını ve baskısını bir şekilde savuşturdu. Rakic ilk raund başarılı bir takedown girişiminde bulundu fakat Volkan çok zaman geçmeden ayağa kalkabildi. İlk raund Rakic’in oldu. İkinci raunda girdiğimizde Volkan Rakic’in bacağına alçak tekmeler atarak rakibine ciddi hasar verdi. Rakic’in dizinin altında çok büyük bir şişkinlik meydana geldi. Maçın en ortada raundu 2. raunddu, en net hasar veren vuruşlar ise Volkan’ın alçak tekmeleri oldu. Son raund ise iki dövüşçüde de yorgunluk belirtilerinin gözüktüğü ve temponun bir tık düştüğü bir raunddu. Kafes kontrolünü sağladığından dolayı Volkan’ın daha avantajlı bitirdiği bir raunddu. Üç raund sonunda maç karar gitti ve 29-28 x2 Volkan Özdemir, 29-28 Aleksandar Rakic skor kartlarıyla ayrık kararla maçı Volkan Özdemir kazandı. Volkan maçtan sonra yaptığı röportajda Dominick Reyes maçını aslında kazandığını herkesin bildiğini, hakemler tarafından haksızlığa uğradığını ve Jon Jones - Dominick Reyes karşılaşmasından sonra bu maçın rövanşını yapmak istediğini söyledi. Volkan sözlerine Anthony Smith ile de tekrar karşılaşmak istediğini ekledi.

Ana maçta ise Korean Zombie (Chan Sung Jung) vs Frankie Edgar karşılaşması izledik. Normalde Korean Zombie, Brian Ortega ile karşılaşacaktı fakat Ortega geçtiğimiz günlerde sakatlanıp maçtan çekildiğini açıklayınca Frankie Edgar ana maçta Korean Zombie’nin yeni rakibi oldu. 

Korean Zombie karşılaşmada ilk raundun henüz birinci dakikasında sol kroşe kontra vuruşla Frankie Edgar’ı yakaldı ve sarstı. Ardından seri kombinasyonlarla sendeleyen Edgar’ın iyice üzerine gitti ve knockdown etti. Yerde ground and pound ile Frankie Edgar’ı bitirmeye çalıştı fakat Frankie Edgar bir şekilde direnip kendini tehlikeli durumlardan, son anda da olsa, kurtarmayı başardı. Daha sonra dövüş tekrar ayakta devam etmeye başlayınca Frankie Edgar kendinde gözükmüyordu ve Korean Zombie sağ apakart sol kroşe kombinasyonuyla rakibini yıktı ve maçı nakavt ile kazanmış oldu. Evinde harika bir performansla maçı kazanan Korean Zombie tüy sıkletin taze şampiyonu Alexander Volkanovski’ye meydan okudu.

Gecenin diğer sonuçları şu şekilde:

Charles Jourdain vs Doo Ho Choi TKO 2. Raund

Da Un Jung vs Mike Rodriguez KO 1. Raund

Jun Yong Park vs Marc Andre Barriault UD

Kyun Ho Kang vs Pingyuan Liu SD

Ciryl Gane vs Tanner Boser UDCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here