UFC Vegas 19 , Türkiye saati ile 21 şubat günü sabaha karşı gerçekleşti. Gecenin ana maçında ağırsıklette , 2 numaradaki Curtis Blaydes ile 4 numaradaki Derrick Lewis karşı karşıya geldi. UFC ‘nin ağırsıklette tüm zamanların nakavt lideri Lewis, bu maça gelirken Junior Dos Santos maçından sonra yakaladığı çıkışı devam ettirmek istiyordu.

Curtis Blaydes’ in ise bu maça gelirken 4 maçlık bir galibiyet serisi bulunuyordu ve bu maçı da sorunsuz geçmesi halinde önünde belki de unvan maçı vardı.

Maç İncelemesi

Maça hızlı başlayan taraf Curtis Blaydes oldu. Blaydes ,maçın ilk dakikasından itibaren rakibi üzerinde baskısını kurmaya çalıştı. Kontra yumruklar ve kombolarıyla rakibi üzerinde etkili olurken, Derrick Lewis bu baskıya pek karşılık veremedi ve ilk raunt Blaydes’in üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci rauntta Derrick Lewis’in Curtis Blaydes’i uyutması için tam anlamıyla tek yumruk yetti. Blaydes ,Lewis ‘in bacaklarına saldırdığı sırada Lewis ‘in çıkardığı aparkat ile uykuya daldı. Ve böylelikle maçın kazananı belli oldu.

Maç Sonu

Maç sonu açıklamalarında Lewis:”ilk raunt uyanamadım. Hatta ısınmalarda bile vücudumu uyaramadım. Tüm dövüş boyunca o yumruğu bekledim. Eninde sonunda bacaklarıma saldıracağını biliyordum. Benim için rakibe sol sağ atmak veya direkt vurmak önemli değildi. dedi.

Sıradaki rakibi için ise Derrick Lewis, “Jon Jones ‘un ağırsıklete geleceğini duydum. Neler olacağını göreceğiz. Stipe Miocic ‘i tercih ederdim güreşçileri seviyorum.” dedi. Ayrıca bu galibiyet ile Derrick Lewis, performans bonusu almaya hak kazandı.