UFC Dövüş Gecesinde welterweight sıkletinde, Stephen ” Wonderboy ” Thompson ile Geoff “Hands of Steel” Neal karşı karşıya geldi.

UFC’nin bu seneki son organizasyonunda karşı karşıya gelen iki dövüşçü de bu maça galibiyet serilerini devam ettirmek için geliyordu. Welterweight’te 15.sırada bulunan Geoff Neal’ın 7 maçlık galibiyet serisi bulunuyordu. UFC’nin en çok sevilen dövüşçülerinden olan ve welterweight ‘te 5.sırada bulunan Stephen Thompson ise önceki maçını kazanmış ancak sakatlığından dolayı en son maçına 1 yıl önce çıkmıştı.

Maçın İncelemesi…

Tamamı ayakta geçen maçın ilk rauntunda ,Thompson klasik karate duruşuyla maça çok iyi başladı rakibinin vuruşlarına kontra vererek iyi bir karşı atak dövüşçüsü olduğunu gösterdi. İkinci raunt’un sonunda iki dövüşçü kafa kafaya çarpıştı. Wonderboy’un bu çarpışmadan dolayı kaşı açıldı ancak hakem maçı durdurmadı. İlk 4 rauntta Thompson rakibine hızıyla ve tekniğiyle büyük üstünlük kurdu. 4.Rauntun sonunda iki dövüşçüde clinch pozisyonundayken Geoff ‘un attığı diz darbeleri, Wonderboy’a hasar verdi ve dizinden bir sakatlık yaşamasına sebep oldu. Bu sakatlık 5.rauntta Wonderboy’un ayak hareketlerini etkiledi ancak sonucu değiştirmedi. Wonderboy 5 raunt süren maçı hakem kararı ile (50-45) kazanarak rahat bir galibiyet elde etti. Ayrıca 140 isabetli vuruş ile kendi kişisel rekorunu kırdı.

Bu maç ile birlikte Stephen Thompson galibiyet serisini 2 maça çıkarırken Geoff Neal ‘ın 7 maçlık galibiyet serisine ‘de son verdi. Maçtan sonra yaptığı açıklamalarda Thompson, Masvidal’e meydan okudu.