Ufc dövüş adasında, güzel bir galibiyet serisiyle 2019’da Orta siklet şampiyonu Israel Adesanya’nın karşısına çıkan fakat mağlup olsa da çoğu izleyen tarafından sevilen ve saygı duyulan bir isim olmayı başaran Robert Whittaker ile daha inişli çıkışlı bir grafik sergileyen ama büyük bir strike gücü olan Darren Till karşı karşıya geldi.

Maç başladığında sürekli öne adımlayan ve mesafeyi oldukça iyi ayarlayan Darren Till rakibini kontra bir dirsekle yakalayıp knockdown etti böylelikle ilk raundu cebine koydu. Olaya bir de Robert Whittaker cephesinden bakacak olursak, oldukça sert bir dirsek yiyen Whittaker, bu durumu inanılmaz şekilde iyi toparladı ve hemen ayaklandı.

İkinci raundda ise işler değişti. Çok iyi bir sağ kroşe ile rakibini knockdown eden Whittaker yerde sert vuruşlarına devam etti, raund biterken toplam vuruşlarda bu knockdown sayesinde 38-4 üstünlüğü bulunan taraf Robert Whittaker oldu. Kalan zamanda yorgunluğun etkisiyle maçın temposunda hafif düşmeler yaşandı. Whittaker’ın yere alma denemelerine rakibi Darren Till bulduğu isabetli vuruşlarla karşılık vermeye çalıştı. Son raundda, Darren Till güzel bir sağ dirsek ile rakibinin kafasında bir açılmaya sebebiyet verdi fakat karşılığında Whittaker hemen bir takedown buldu. Kalan süre Darren Till’in galibiyete ulaşması için yeterli değildi. Kazanan taraf, hakem kararı ile Robert Whittaker oldu.